REKLAMA

Chrome ma ważną nowość. Znacznie trudniej będzie się nadziać na niebezpieczną stronę

Przeglądarka Google Chrome otrzymała aktualizację bezpiecznego przeglądania. Teraz jeszcze trudniej będzie nadziać się na niebezpieczną stronę. Google zapowiada wykorzystanie sztucznej inteligencji do odpierania ataków na użytkowników.

14.02.2024 11.46
Chrome ma ważną nowość. Znacznie trudniej będzie się nadziać na niebezpieczną stronę
REKLAMA

Pamiętasz ten czerwony ekran w Google Chrome, który pojawia się, gdy wchodzisz na niebezpieczną stronę, która może być jednym wielkim oszustwem? Musisz go kojarzyć, każdy internauta natknął się na niego chociaż raz. Teraz Google wydaje aktualizację bezpiecznego przeglądania, która zdecydowanie się przyda. I przyspieszy przeglądanie.

REKLAMA

Bezpieczne przeglądanie w Chrome będzie mniej irytujące

Bezpieczne przeglądanie Google chroni użytkowników przed wejściem na potencjalnie niebezpieczne strony internetowe poprzez wyświetlanie ostrzeżeń w wyszukiwarce i przeglądarkach. To ten czerwony ekran, który można kochać lub nienawidzić - zależy od tego, którym typem internauty jesteś. Teraz osoby martwiące się o swoje bezpieczeństwo mogą odetchnąć, gdyż w najbliższej aktualizacji przeglądarki Google Chrome 122 sporo się zmieni.

W wersji 122, strony będą ładowane asynchronicznie podczas przeprowadzania w czasie rzeczywistym kontroli bezpiecznego przeglądania, co znacząco skróci opóźnienia. Ataki phishingowe i socjotechniczne będą szybko rozpoznawane, aby zminimalizować interakcję użytkownika z niebezpiecznymi stronami.

Nowe algorytmy oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym będą działały bez opóźnień ładowania stron. Sprawdzanie zasobów zostanie przeprowadzone w oparciu trendy ataków. To oznacza tyle, że przeglądanie w Chrome będzie znacznie szybsze!

Przeczytaj więcej o bezpieczeństwie w sieci:

Chrome znacząco zmniejszył częstotliwość łączenia się z bezpiecznym przeglądaniem w celu sprawdzania pobieranych plików PDF. Te wcześniej były częściej wykorzystywane do ataków, ale poprawki zmniejszyły ryzyko. Google podaje, że tylko ta zmiana spowodowała, że Chrome kontaktuje się z zasobami miliard razy (!) rzadziej każdego tygodnia.

Jak zmienić poziom ochrony bezpiecznego przeglądania w Chrome?

Pamiętaj, że w przeglądarce Chrome możesz samodzielnie ustalić poziom ochrony bezpiecznego przeglądania. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Ustawienia Chrome.
  2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
  3. Wybierz Bezpieczne przeglądanie.
  4. Dostosuj poziom ochrony do swoich potrzeb.
REKLAMA

Masz wybór spośród trzech opcji:

  • Standardowa ochrona: Chrome ostrzega przed niebezpiecznymi witrynami i pobieranymi plikami.
  • Wzmocniona ochrona: Chrome ostrzega również przed potencjalnie niebezpiecznymi rozszerzeniami i wyciekami haseł. Wysyła też do Google dodatkowe informacje o Twojej aktywności.
  • Brak ochrony: Chrome nie będzie ostrzegać przed niebezpiecznymi stronami, pobieranymi plikami, rozszerzeniami ani wyciekami haseł.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA