REKLAMA

Samsung da drugie życie tej usłudze. Załaduje do niej technologię znaną z ChatGPT

Bixby, kiedyś perła w koronie Samsungów Galaxy, ma otrzymać nowe życie. Wszystko za sprawą generatywnej sztucznej inteligencji, która według przedstawiciela koncernu ma naprawić asystenta głosowego Samsunga. Brzmi znajomo?

02.04.2024 06.41
Samsung da drugie życie tej usłudze. Załaduje do niej technologię znaną z ChatGPT
REKLAMA

Bixby to asystent głosowy Samsunga, który niemal 7 lat temu zastąpił asystenta S Voice. Choć koreański koncern zaimplementował Bixby nie tylko w smartfony wszystkich półek, ale i smartwatche, telewizory, a nawet lodówki, to po dziś dzień najpopularniejszą frazą w Google związaną z asystentem głosowym jest "jak wyłączyć Bixby".

Jak się okazuje, Samsung chce pójść w ślady Google i dać drugie życie swojemu asystentowi głosowemu. A to poprzez zaimplementowanie w nim technologii znanej z najpopularniejszych czatbotów świata.

REKLAMA

Bixby przestanie żyć w cieniu. Samsung "ciężko pracuje" nad swoim asystentem

Mowa tu konkretnie o zastosowaniu dużego modelu językowego sztucznej inteligencji (LLM), który ma poprawić działanie Bixby. W wywiadzie z amerykańską stacją CNBC Won-joon Choi, wiceprezes wykonawczy Samsunga ds. biznesu mobilnego potwierdził, że firma "poświęca wiele godzin" na wprowadzenie generatywnej sztucznej inteligencji do asystenta głosowego Bixby.

Wraz z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji i technologii LLM uważam, że musimy na nowo zdefiniować rolę Bixby. A to by Bixby mógł być wyposażony w generatywną sztuczną inteligencję i stać się bardziej inteligentny w przyszłości.

Powiedział Won-joon Choi

Bixby zadebiutował w 2017 roku, przy okazji premiery Samsunga Galaxy S8 i ówcześnie był jedną z najważniejszych funkcji urządzenia, pozwalając na wydawanie komend głosowych, np. "pokaż to zdjęcie na telewizorze" lub "nie przeszkadzaj mi przez następne dwie godziny". Jednak entuzjazm wobec Bixby opadł w ciągu kolejnych lat, gdyż Samsung usilnie próbował stworzyć z Bixby konkurencję dla Alexy i Asystenta Google, implementując go w urządzenia smart home. Bixby jednak przegrał ten wyścig, pozostając poza kręgiem zainteresowania konsumentów.

Choć Won-joon Choi nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących nowej inkarnacji Bixby, możemy się spodziewać, że tak jak pozostałe funkcje Galaxy AI, będzie się on opierał na generatywnej AI Google - modelu Gemini w wersji Nano.

Więcej na temat sztucznej inteligencji w urządzeniach Samsung:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Lukmanazis / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA