REKLAMA

Czekasz na te funkcje, musisz kupić inny model. W tych nowych telefonach nie znajdziesz Galaxy AI

Samsung ogłosił smartfony Galaxy A55 5G i A35 5G na początku marca. Choć wzbudziły one spore zainteresowanie jako potencjalnie mocne średniaki, zabrakło w nich jednej z oczekiwanych nowości - Galaxy AI.

13.03.2024 09.04
Samsung Galaxy A55 5G i A35 5G bez Galaxy AI
REKLAMA

Samsung rozpoczął rok od prezentacji nowych sztandarowych telefonów, inteligentnego pierścienia Galaxy Ring oraz Galaxy AI - zestawu funkcji opartych o generatywną sztuczną inteligencję. Nowość ta nie trafi do wszystkich modeli producenta. Przynajmniej na razie.

REKLAMA

Samsung Galaxy A55 i A35 bez Galaxy AI

Ogłoszone niedawno smartfony z rodziny A, Galaxy A55 oraz A35, z pewnością będą hitem wśród osób szukających solidnego urządzenia w przystępnej cenie. Seria A świetnie sprzedawała się w Polsce w ubiegłym roku.

Samsung Galaxy A55 5G (źródło: materiały prasowe)

Jak informuje serwis SamMobile, nowe funkcje oparte na generatywnej sztucznej inteligencji Galaxy AI ominęły modele Galaxy A35 i A55. Otrzymały one Androida 14 i One UI 6.1, tak jak flagowe topowe Galaxy S24, ale brakuje im Galaxy AI, czyli generatywnych tapet, tłumaczenia rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym i innych zaawansowanych opcji. Można je również zobaczyć w oficjalnym demo Samsunga, Try Galaxy.

Brak Galaxy AI w Galaxy A35 i A55 rzuca światło na aktualne stanowisko Samsunga w kwestii implementacji tej funkcji w tańszych smartfonach. Wydaje się, że firma nie jest jeszcze gotowa na udostępnienie sztucznej inteligencji poza sztandarową serią.

Przeczytaj więcej o nowościach Samsunga:

Czy Galaxy AI nigdy nie trafi do tańszych smartfonów?

REKLAMA

Na razie Galaxy AI trafia na urządzenia inne niż topowa seria Galaxy S24 stopniowo: w drugiej kolejności dostaną je starsze flagowce oraz składana seria Z. Samsung nie wykluczył jednak definitywnie dodania SI do tańszych, średniopółkowych smartfonów.

Kup smartfon Samsunga:
Euro
Samsung Galaxy A55
Euro
Samsung Galaxy A35
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA