REKLAMA

Możesz odinstalować Tłumacza Google. Teraz wystarczy, że raz dotkniesz ekranu

Jeżeli wyszukiwanie przedmiotów ze zdjęć i odpowiadanie na pytania dotyczące tekstu jest dla ciebie mało imponujące, Galaxy AI szykuje kolejną sztuczkę. Dzięki technologii Samsunga i Google możliwym będzie natychmiastowe tłumaczenie dowolnego obrazu, bez konieczności ładowania zdjęcia czy przeskakiwania pomiędzy aplikacjami

28.03.2024 07.01
Możesz odinstalować Tłumacza Google. Teraz wystarczy, że raz dotkniesz ekranu
REKLAMA

Galaxy AI to technologia dostępna w smartfonach Samsung Galaxy S24 (ale wkrótce i starszych), która za sprawą sztucznej inteligencji usprawnia działania niektórych funkcji. Inne są całkowitą nowością, która mogła powstała dzięki wprowadzeniu do urządzeń Samsunga generatywnej AI Google.

Jedną z nowości, którą użytkownicy otrzymali w ramach Galaxy AI jest funkcja Zakreśl kółkiem, aby wyszukać. Już teraz pozwala ona na zapytanie sztucznej inteligencji o dowolny fragment tekstu czy obrazu. Jednak wkrótce Zakreśl kółkiem nauczy się nowej sztuczki, dzięki której aplikacje do tłumaczenia staną się zbędne.

REKLAMA

Zakreśl kółkiem z wbudowanym tłumaczem

Jak poinformował Google na swoim blogu, Zakreśl kółkiem pozwoli także na tłumaczenie tekstu. Wbrew nazwie samej funkcji, tłumaczenie nie będzie wymagać zakreślania. Podobnie jak w przypadku Obiektywu Google (Google Lens), będzie odbywać się natychmiast "na obrazie", zasłaniając oryginalny tekst.

By użyć tłumacza w Zakreśl kółkiem wystarczy, że użytkownik dotknie i przytrzyma ikonę strony głównej (lub pasek nawigacji), a funkcja sama zidentyfikuje wyświetlany na ekranie tekst, wraz z jego językiem.

Moduł tłumaczenia zacznie być wdrażany w "nadchodzących tygodniach", ale tylko na urządzeniach z Androidem, na których można uruchomić Zakreśl kółkiem, aby wyszukać. Lista ta obejmuje obecnie urządzenia Pixel 7, Pixel 8 i Samsung Galaxy S24, lecz wkrótce rozszerzy się ona o zeszłoroczne flagowce Samsunga.

Kup telefon z Galaxy AI:
MediaMarkt
Samsung Galaxy S24

Więcej na temat Galaxy AI:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Karlis Dambrans / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA