REKLAMA

Naładuj swojego Samsunga. Przed świętami dostaniesz ważną aktualizację

Udostępnienie aktualizacji do One UI 6.1, a wraz z nią funkcji Galaxy AI dla zeszłorocznych modeli smartfonów Samsunga to kwestia dni. Wskazują na to zarówno informacje podane przez koncern, jak i te, które pojawiły się w powiadomieniach niektórych użytkowników.

26.03.2024 07.17
samsung s23
REKLAMA

Funkcje Galaxy AI, które zadebiutowały z Samsungiem Galaxy S24 już wkrótce po premierze okazały się nie być ekskluzywne, gdyż Samsung potwierdził, że sztuczna inteligencja trafi również do zeszłorocznych flagowych modeli smartfonów. Planowo Galaxy AI ma pojawić się na nich wraz z aktualizacją do One UI 6.1, która może zostać udostępniona w ciągu najbliższych kilku dni.

REKLAMA

Aktualizacja do One UI 6.1 to kwestia dni. Wskazują na to wszystkie znaki na niebie, ziemi i w Azji

Dwa tygodnie temu Samsung oficjalnie poinformował, że aktualizacja do One UI 6.1 zostanie wydana pod koniec marca, pozostawiając okienko spekulacji co do dnia. Natomiast w zeszłym tygodniu na koreańskim forum społeczności Samsung, pracownicy koncernu przekazali informacje, że użytkownicy Samsungów Galaxy S23 mogą spodziewać się aktualizacji do One UI 6.1 28 marca. Informacja ta pokrywała się z doniesieniami płynącymi z Wietnamu, gdzie regionalny oddział Samsung również przekazał, że aktualizacja zostanie udostępniona 28 marca.

Teraz użytkownicy z Chin przekazują, że otrzymali oni na swoich urządzeniach z serii Galaxy S23 (standard, Plus, Ultra oraz FE) powiadomienie o funkcjach Galaxy AI nadchodzących również 28 marca.

Choć wszystkie informacje pochodzą z Azji, to biorąc pod uwagę doświadczenie z poprzednimi aktualizacjami One UI (choćby zeszłoroczną do wersji 6.0), 28 marca wydaje się prawdopodobną datą udostępnienia aktualizacji do One UI 6.1. W najgorszym przypadku będzie to różnica kilku dni.

Poza typowymi poprawkami bezpieczeństwa i funkcjami Galaxy AI, aktualizacja do One UI 6.1 nie wprowadza zbyt wielu zmian. Do najważniejszych z nich można zaliczyć poprawki wizualne ekranu blokady i ekranu Always On Display oraz usunięcie możliwości nawigacji gestami Samsung, pozostawiając jedynie gesty domyślne dla systemu Android.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć na temat nadchodzącej aktualizacji do One UI 6.1 z Galaxy AI:

Zdjęcie główne: Karlis Dambrans / Shutterstock

TU KUPISZ SAMSUNGI GALAXY S23
MediaExpert
Galaxy S23 8/256GB
Euro
Galaxy S23 Ultra 12/512GB
MediaMarkt
Galaxy S23+ 8/256GB
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA