REKLAMA

Samsung chce, żebyś korzystał z tego na każdym urządzeniu. Mówi, że dopiero się rozkręca

Z AI na smartfonach znamy się już całkiem dobrze. Wobec tego, oraz faktu dobrego przyjęcia Galaxy AI na najnowszych Galaxy S24, koreański gigant podbija stawkę. W niedługim czasie sztuczna inteligencja Samsunga trafi także na nasze nadgarstki - a kto wie, może i palce?

21.02.2024 09.35
Samsung chce, żebyś korzystał z tego na każdym urządzeniu. Mówi, że dopiero się rozkręca
REKLAMA

Styczniowe wydarzenie Galaxy Unpacked było wręcz historyczne dla Samsunga, bowiem wtedy koncern zaprezentował nie tylko najnowsze smartfony z serii Galaxy S24, ale także Galaxy AI oraz zapowiedział Galaxy Ring.

Ponadto, jak wiemy z oficjalnych informacji, Galaxy AI działające przy wsparciu Gemini Nano, zawita nie tylko do najnowszych smartfonów Samsung. Możemy go wyczekiwać także na zeszłorocznych flagowych modelach, jak i słuchawkach Galaxy Buds. Ale jak się okazuje, to nie koniec wyliczanki, bowiem Samsung chce nas ubrać w Galaxy AI.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja na nadgarstku i na palcu. Taki plan ma Samsung

W informacji prasowej opublikowanej na stronie Samsunga, TM Roh, dyrektor Samsung mobile poinformował o planach koncernu wobec rozwoju Galaxy AI.

Funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję w Samsungach Galaxy S24 okazały się być pozytywnie przyjęte przez użytkowników, wobec czego koncern chce przejść do kolejnego etapu rozwoju Galaxy AI. A konkretnie do elektroniki noszonej.

"W niedalekiej przyszłości wybrane urządzenia Galaxy wearables będą wykorzystywać sztuczną inteligencję do poprawy cyfrowego zdrowia i odblokowania zupełnie nowej ery rozszerzonych inteligentnych doświadczeń zdrowotnych. Samsung będzie nadal wzbogacać i rozszerzać doświadczenia Galaxy AI w różnych kategoriach poprzez współpracę z większą liczbą wiodących w branży partnerów AI"

- poinformował TM Roh.

Wspomnienie o zdrowiu przez TM Roha jest nieprzypadkowe, bowiem można się łatwo domyślić, że chodzi o smartwatche Galaxy Watch, które obecnie są oczkiem w głowie koncernu jeżeli chodzi o śledzenie informacji o zdrowiu.

Aczkolwiek informacja zbiega się także z przeciekami o smartbandzie Galaxy Fit 3, czyli urządzeniu mniej wszechstronnym niż Watch, lecz zorientowanym na śledzenie informacji o zdrowiu. Ponadto nie można pominąć także smart pierścienia Galaxy Ring, który będzie całkowitą nowością w ofercie Samsunga i u którego integracja z Galaxy AI może grać kluczową rolę w przyciągnięciu klientów.

Jednocześnie Samsung nie pozostawia bez niczego osób, które średnio kręcą funkcje powiązane ze zdrowiem. Bowiem TM Roh całkiem otwarcie przyznaje, że jest to dopiero początek koncernu z AI.

"Dopiero zaczynamy. Podczas opracowywania serii Galaxy S24 mieliśmy wiele pomysłów i koncepcji, które chcieliśmy wprowadzić w życie. Użytkownicy Galaxy będą mogli cieszyć się większą liczbą funkcji Galaxy AI, które opierają się na tych pomysłach i koncepcjach w miarę upływu czasu, ponieważ Samsung stale ulepsza i rozwija mobilne doświadczenia AI."

Kup zegarek i słuchawki Samsunga
MediaExpert
Samsung Galaxy Buds 2 Pro
MediaExpert
Samsung Galaxy Watch 6
MediaExpert
Samsung Galaxy Buds FE

Więcej na temat Samsunga

REKLAMA

Zdjęcie główne: Framesira / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA