REKLAMA

Robisz aktualizację słuchawek i dostajesz zupełnie nową funkcję. I to jaką!

Samsung przygotowuje się do wydania nowej wersji oprogramowania swoich autorskich słuchawek Galaxy Buds. Dzięki aktualizacji użytkownicy będą mogli liczyć na funkcje sztucznej inteligencji, które znają ze swoich smartfonów Galaxy.

20.02.2024 18.06
Samsung Galaxy Buds2 Pro
REKLAMA

Posiadacze telefonów Samsunga bardzo chętnie wybierają słuchawki tego samego producenta z prostego względu. Chodzi głównie o to, że działają najlepiej z innymi sprzętami Samsunga w ekosystemie. Niebawem korzystający ze słuchawek Galaxy Buds jeszcze bardziej docenią działanie ekosystemu koreańskiego producenta, ponieważ zyskają zupełnie możliwości. Nie tylko Galaxy AI, ale przełączanie się między urządzeniami powinno być prostsze i szybsze.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja wleci do słuchawek Samsung Galaxy Buds

Większość uwagi na tegorocznej premierze serii Galaxy S24 Samsung skupił na sztucznej inteligencji nazwanej Galaxy AI. Nowe modele z 2024 r. jako pierwsze są wypełnione po brzegi sztuczną inteligencją. Firma zapowiedziała, że funkcje AI trafią również do wcześniejszych serii telefonów Galaxy, ale teraz zmierza do słuchawek Galaxy Buds.

Wygląda na to, że zwolennicy ekosystemu Samsunga będą mieli kolejny powód do świętowania, ponieważ wyłącznie słuchawki Galaxy Buds będą mogły w pełni wykorzystać niektóre funkcje (te związane z dźwiękiem) w smartfonach wyposażonych w Galaxy AI.

Funkcje Samsung Galaxy AI w Samsungu Galaxy S24 Ultra (fot. Spider's Web)

Posiadacze słuchawek Samsung Galaxy Buds będą mogli korzystać z funkcji Live Translate z serii Galaxy S24. Ta umożliwia tłumaczenie na żywo rozmowy telefonicznej, dzięki czemu nawet nie znając języka obcego, będziemy mogli się dogadać z obcokrajowcem. Rozwiązanie na słuchawkach ma działać tak samo, jak na telefonie - AI tłumaczy rozmowę w czasie rzeczywistym. Jednocześnie tłumaczy też co mówi nasz rozmówca oraz zapisuje cały przebieg rozmowy na ekranie.

Jedyną różnicą będzie to, że nie będziemy musieli mówić  bezpośrednio do telefonu – ten może być schowany w kieszeni, a wystarczą nam słuchawki w uszach. Funkcja Live Translate będzie dostępna na słuchawkach Galaxy Buds 2, Galaxy Buds 2 Pro oraz Buds FE jeszcze w lutym. Jeśli do tego czasu wcześniejsze telefony Samsunga nie otrzymają aktualizacji do One UI 6.1, to najpewniej do tego czasu funkcję z poziomu słuchawki będziemy mogli odpalić tylko na telefonach z serii Galaxy S24.

Kup słuchawki Samsunga:
Media Expert
Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Media Expert
Samsung Galaxy Buds FE

To nie koniec, które wlecą na słuchawki Samsung Galaxy Buds

Portal 9to5google informuje, że na słuchawki Samsung Galaxy Buds ma trafić także funkcja automatycznego przełączania. Jeśli podłączymy słuchawki do dwóch urządzeń naraz, to system Android automatycznie wybierze urządzenie odtwarzające. To trochę ułatwi życie, ponieważ w razie przychodzącego połączenia nie trzeba będzie zatrzymywać multimediów z innego urządzenia – wszystko zrobi się automatycznie.

Ponadto aktualizacja słuchawek Galaxy Buds, ma wpłynąć także na funkcję Auracast oraz dźwięk 360°. Telefony i tablety Samsung będą mogły przesyłać dźwięk do wielu słuchawek Galaxy Buds, natomiast dźwięk 360° będzie dostępny podczas korzystania ze słuchawek Galaxy Buds podłączonych do telewizorów Samsunga.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsung Galaxy przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA