REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Jest lista funkcji Galaxy AI dla starszych Samsungów. Co dostaną, a co je ominie?

Samsung nie rzuca słów na wiatr i poprzednie telefony koreańskiego giganta również dostaną funkcje Galaxy AI. Haczyk? Lista funkcji, które otrzymają starsze urządzenia Samsunga będzie okrojona.

07.02.2024
8:13
Jest lista funkcji Galaxy AI dla starszych Samsungów. Co dostaną, a co je ominie?
REKLAMA

Choć niewątpliwie gwiazdą styczniowego Samsung Unpacked były nowe smartfony z serii Galaxy S24, to niemal równie wielką uwagę przykuło Galaxy AI - zbiór nowych funkcji w urządzeniach koreańskiego producenta, które wykorzystują sztuczną inteligencję.

Te oczywiście znajdziemy w najnowszych S24, ale nie tylko. Bowiem sam Samsung zapowiedział dorzucenie kilku funkcji Galaxy AI do starszych smartfonów. Czego mogą się spodziewać, a z czym pożegnać dotychczasowi właściciele urządzeń Samsung?

REKLAMA

Masz zeszłoroczne gwiazdy Samsunga? Oto co dostaniesz z Galaxy AI

O tym co dostaną użytkownicy starszych Samsungów informuje Mishaal Rahman powołując się na informacje przekazane przez brytyjski oddział Samsung. Na smartfonach z serii Galaxy S23, ale także Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5 oraz tabletach z serii Galaxy Tab S9 wkrótce znajdziemy Zakreśl kółkiem, Tłumaczenie na żywo, Asystenta notatek oraz Asystenta aparatu.

Zakreśl kółkiem pozwala na - jak wskazuje nazwa - zakreślenie kółkiem dowolnego fragmentu treści wyświetlanej na ekranie i wyszukania jej za pomocą Google. Tłumaczenie na żywo zapewnia tłumaczenie głosowe w czasie rzeczywistym podczas rozmów telefonicznych. Asystent notatek obejmuje funkcje automatycznego formatowania i podsumowywania w aplikacji Samsung Notes, natomiast Asystent aparatu wspiera użytkownika przy tworzeniu i edycji zdjęć.

Jednocześnie brytyjski oddział Samsung w swojej wyliczance pominął m.in. Asystenta pisania (w tym Tłumaczenia czatu i Zmianę stylu pisania), Asystenta transkrypcji (w aplikacji Dyktafon), Asystenta przeglądania (usługę podsumowującą treść stron internetowych), generowanie tapet czy natychmiastowe tworzenie slow motion.

Nie wiemy, czy pominięte funkcje będą dostępne również na starszych urządzeniach. Sama data dodania nowych funkcji do starszych smartfonów również pozostaje zagadką, gdyż brytyjski oddział pozostawia nas jedynie z informacją "Wkrótce".

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA