REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S22 nie dostanie teraz SI. Dlaczego? Wcale nie chodzi o pieniądze

Masz smartfona z serii Samsung Galaxy S22 i liczyłeś, że będziesz mógł się pobawić Galaxy AI, najróżniejszymi nowinkami opartymi o sztuczną inteligencję? Masz pecha, bo Samsung oficjalnie nie będzie wspierał na starcie, ani nieco później, starszych urządzeń. Niby nie poszło o kasę, a o coś innego.

24.01.2024
18:26
Samsung Galaxy S22 nie dostanie teraz SI. Dlaczego? Wcale nie chodzi o pieniądze
REKLAMA

Ostatnia styczniowa konferencja Samsunga, Unpacked 2024, skupiła się na dwóch nowościach: serii Galaxy S24 w trzech wariantach oraz na Galaxy AI. Przełom w sztucznej inteligencji, która ma pomagać każdemu w wykonywaniu codziennych zadań. Nowość Samsunga trafi na telefony z serii S24, ale i na poprzednią generację flagowców, S23. Co z jeszcze starszymi urządzeniami? Mam złą wiadomość.

REKLAMA

Kiedy Samsung Galaxy S23 otrzyma SI?

Prezes "doświadczenia klienta" w Samsungu, Patrick Chomet, podzielił się na łamach serwisu Tech Radar informacjami na temat serii Galaxy S22 i braku funkcji Galaxy AI w starszych telefonach, stwierdzając: "Przede wszystkim wprowadzenie tych funkcji do serii Galaxy S24 oznaczało dla nas ogrom pracy. Jestem wyczerpany. A tak naprawdę, TM Roh, prezes działu mobilnego Samsunga chciał ogłosić na tegorocznym Unpacked, że Galaxy S23 również wspiera Galaxy AI - a będzie, bo dodamy tę funkcję w pierwszej połowie bieżącego roku".

samsung galaxy s23 plus ultra
Na zdjęciu: seria Galaxy S23. Te smartfony otrzymają Galaxy AI!

Przeczytaj więcej o nowościach Samsunga na Spider's Web:

Chomet podał, jak firma podchodzi do integracji Galaxy AI w smartfonach, mówiąc: "Po pierwsze, chcemy zapewnić jakość i wydajność tego, co wdrażamy [w serii S24]. Następnie dowiemy się, jak ludzie korzystają z tych funkcji i dostosujemy wszystko. Po drugie, wdrożymy Galaxy AI w drugiej fali urządzeń. Konkretnie w serii S23, S23 FE, Z Fold 5, Z Flip 5 i Tab S9 - aby zobaczyć, jak to wszystko zadziała".

Samsung Galaxy S22 bez Galaxy AI. W tym momencie

Ale halo, przecież Samsung Galaxy S23 FE i S22 korzystają z tego samego procesora, Exynosa 2200. Czyli jest to tylko sztuczne ograniczenie? Reprezentant Samsunga przyznał, że firma na razie ogranicza Galaxy AI do urządzeń z ostatniej generacji.

Wywiad sugeruje, że seria Galaxy S22 może nigdy nie otrzymać SI, pomimo obietnicy aktualizacji do One UI 6.1. Warto też zauważyć, że Chomet używał w nim ostrożnego języka, stosując stwierdzenia typu "w tym momencie" i "krok po kroku" wspominając o implementacji SI w starszych telefonach.

REKLAMA
Na zdjęciu: Samsung Galaxy S23 FE

Co to oznacza? W tym momencie priorytetem jest seria Galaxy S24. Potem funkcje Galaxy AI otrzymają urządzenia poprzedniej generacji. Co dalej? Tego dowiemy się w przyszłości, ale posiadacze serii S22 nie powinni się nastawiać na nowe funkcje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA