REKLAMA

Nowy składany Samsung dostanie ulepszenie. Weźmie to od Galaxy S24 Ultra

Nowe doniesienia sugerują, że nadchodzący składany Samsung Galaxy Z Fold 6 będzie miał więcej wspólnego z S24 Ultra. Co to właściwie oznacza?

15.02.2024 20.06
Nowy składany Samsung dostanie ulepszenie. Weźmie to od Galaxy S24 Ultra
REKLAMA

W ostatnich dwóch generacjach Galaxy Z Foldów producent wykorzystywał 50-megapikselowe matryce dla aparatu głównego, natomiast nowe doniesienia sugerują, że w tym roku się to zmieni. Dzięki czemu nowy składany Samsung może stać się jeszcze potężniejszą propozycją do zdjęć mobilnych.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 6 może zyskać aparat główny z Galaxy S24 Ultra

Zaufany informator z serwisu X pod pseudonimem Revegnus zasugerował, że nadchodzący Samsung Galaxy Z Fold 6 zostanie wyposażony w znacznie lepszy aparat. Co prawda w doniesieniu nie padła ani rozdzielczość, ani model matrycy, ale użytkownik zaznaczył, że ma być to sensor wzięty z najlepszego Samsunga Galaxy S24 Ultra. Jak powszechnie wiadomo, smartfon ten ma na pokładzie 200-megapikselowy czujnik o wielkości 1/1,33 cala.

Dlaczego to taka ważna wiadomość? Ponieważ zeszłoroczny model w postaci Galaxy Z Fold 5 miał na pokładzie aparat główny z matrycą 50 Mpix Samsung S5KGN3, która nie tylko miała znacznie mniejszą rozdzielczość, ale też mniejsza (1/1,57 cala). Zastosowanie takiego sensora mogłoby pozytywnie wpłynąć na samą jakość wykonywanych zdjęć: fizycznie większa matryca jest w stanie przyjąć większą ilość światła, a to sprawia, że fotografie mogą być bardziej szczegółowe.

Także w momencie, gdy fotografujemy gorzej oświetloną scenerię. Dodatkowo technologia pixel binningu (łączenia kilku pikseli w jeden większy) również mogłaby tu pokazać pazur. Warto zaznaczyć jednak, że wciąż jest mowa wyłącznie o możliwości. Nie jest to pewnik, wszak obecnie nie ma możliwości potwierdzenia tej informacji. Mimo że informacje użytkownika Revegnus często się sprawdzają, to może się okazać, że Samsung zostanie przy dotychczasowym 50-megapikselowym czujniku.

Samsung Galaxy Z Fold 6 ma mieć większy ekran

Z wcześniejszych informacji wynika, że Samsung Galaxy Z Fold 6 ma zostać wyposażony w większy ekran. Ta zmiana nie wpłynie jedynie na to, że będziemy mieć do dyspozycji większą przestrzeń roboczą. Podobno Samsung w nowym Z Foldzie ma zmienić też proporcje ekranu zewnętrznego, porzucając wydłużone proporcje 23.1:9 Z Folda 5 na rzecz standardowych.

Innymi słowy, Samsung Galaxy Z Fold 6 może bardziej przypominać składanego OnePlus Open, który po złożeniu wygląda jak zwykły smartfon. Standardowe proporcje ekranu typu 20:9 powinny pozytywnie wpłynąć na korzystanie nowego składanego Samsunga jedną ręką. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do premiery tegorocznej serii Z. Ta powinna mieć miejsce w wakacje 2024 r. – najpewniej w lipcu albo sierpniu.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA