REKLAMA

Nothing Phone (2a) zapowiada się obiecująco. Nie będzie taki drogi

Nothing tworzy najbardziej bajeranckie smartfony na rynku, które za sprawą światełek mocno wyróżniają się na tle konkurencji. Najświeższe informacje potwierdzają, że nowy telefon marki nie będzie wcale taki drogi.

15.02.2024 14.37
Nothing Phone (2a) zapowiada się obiecująco. Nie będzie taki drogi
REKLAMA

Od dłuższego czasu pojawiają się najróżniejsze przecieki i doniesienia dotyczące nowego smartfona firmy Nothing. Nie będzie to jednak model oznaczony cyfrą 3, a bardziej przystępny cenowo wariant zeszłorocznego modelu Phone (2). Premiera urządzenia jest planowana za nieco ponad dwa tygodnie, ale z pewnością jest na co czekać. Nowy smartfon marki zapowiada się obiecująco.

REKLAMA

Nothing Phone (2a) będzie tańszy, niż wcześniej myślano

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że możemy liczyć na segment cenowy poniżej 400 euro. Początkowo sugerowano kwotę 399 euro, ale jak się okazuje ma być jeszcze taniej. Francuski portal Dealabs dotarł do kwot wyrażonych w euro, jakie będą obowiązywać we Francji (i najpewniej innych krajach, które wykorzystują tę walutę). Smartfon ma być dostępny w dwóch wersjach pamięciowych.

  • Nothing Phone (2a) 8/128 GB – 349 euro
  • Nothing Phone (2a) 12/256 GB – 399 euro

Oba modele mają być dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, tak jak to było w przypadku poprzednich telefonów marki. Wcześniej oczekiwaliśmy, że podstawowy wariant 8/128 GB będzie zaczynał się od kwoty 399 euro, a tu takie zaskoczenie. Przeliczając, wychodzi nam odpowiednio 1520 zł i 1730 zł za warianty 8/128 i 12/256 GB, więc urządzenia mogą kosztować 1499 zł i 1699 zł lub 1599 zł i 1799 zł (zależy, czy producent zaokrągli ceny w górę czy w dół).

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

Warto wspomnieć, że dotychczasowy najtańszy Nothing Phone (1) na start kosztował 469 euro, a w Polsce było to 2299 zł (m.in. przez wzgląd na wartość złotówki w tym czasie). Obecnie Nothing Phone (1) można kupić za ok. 1500 zł, ale powoli znika sklepów i najpewniej zostanie docelowo zastąpiony nowym Phone (2a).

Specyfikacja i wygląd. Jest na co czekać

Niedawno w sieci pojawił się przeciek Nothing Phone (2a), który sugerował, że nowy model zostanie pozbawiony LED-ów. Informacja była jednak najprawdopodobniej nieprawdziwa i według wcześniejszych doniesień telefon ma oferować wygląd z modułami aparatów ustawionymi na środku (a nie w lewym górnym boku). Smartfon również powinien oferować LED-y, które są wyznacznikiem telefonów marki.

REKLAMA

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to oczekujemy mocnego zaplecza. M.in. dużego ekranu AMOLED 6,7 cala o odświeżaniu 120 Hz i rozdzielczości FullHD+, procesora MediaTek Dimensity 7200 z modemem 5G, podwójnego zestawu aparatów 50 Mpix główny + szeroki, przedniego aparatu do selfie 32 Mpix oraz Androida 14 od wyciągnięcia z pudełka. Producent zapowiedział, że premiera urządzenia ma odbyć się 5 marca 2024 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA