REKLAMA

Nie kupuj iPhone'a 15. Z tego powodu iPhone 16 będzie znacznie lepszy niż poprzednik

iPhone 16 ma otrzymać znaczne ulepszenie jednego komponentu, który pozostawał niezmieniony przez 4 lata. Dzięki niemu nowy telefon Apple'a będzie znacznie lepszy niż poprzednik.

15.02.2024 06.42
Nie kupuj iPhone'a 15. Z tego powodu iPhone 16 będzie znacznie lepszy niż poprzednik
REKLAMA

Sztuczna inteligencja stała się najgorętszą rzeczą w świecie technologii. Samsung ostatnio poświęcił sporo czasu na pokazanie i omówienie Galaxy AI. Co zrobi Apple 9 miesięcy później? To samo.

REKLAMA

iPhone 16 dostanie lepszy Neural Engine

Apple ma wprowadzić ulepszone układy A18 i M4 do przyszłych modeli iPhone'ów i Maców. Nowe podzespoły mają być wyposażone w ulepszony Neural Engine, jak donosi Economic Daily News. Jego nowa wersja ma zapewnić poprawę wydajności w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. System iOS 18, który powinie zostać zaprezentowany na WWDC w czerwcu, ma przynieść nowe funkcje generatywnej SI dla Siri, Skrótów, Wiadomości i Apple Music.

W tym roku nie tylko znacznie wzmocni się moc obliczeniowa SI procesorów M3 i A17, ale także znacząco zwiększy się liczba rdzeni obliczeniowych SI oraz wydajność nowej generacji procesorów M4 i A18

- podaje raport.

Układy A18 mają zadebiutować w iPhone’ach 16, oferując funkcje generatywnej sztucznej inteligencji. Apple systematycznie poprawia wydajność silnika neuronowego na przestrzeni lat, pomimo zachowania tej samej liczby rdzeni. Od iPhone’a 12, liczba rdzeni nie zmieniła się, chociaż na każdej konferencji słyszymy, że Neural Engine jest jeszcze lepszy, niż rok temu.

iphone 15 pro max iphone 15 1
Na zdjęciu iPhone 15 Pro i 15 Pro Max

Przeczytaj więcej o nowych wieściach z obozu Apple:

REKLAMA

Większość komputerów Mac posiada 16-rdzeniowy Neural Engine, z wyjątkiem modeli Mac Studio i Mac Pro, które są wyposażone w jednostki 32-rdzeniowe. Wprowadzenie układu M4 na rynek przewiduje się na koniec 2024 lub początek 2025 roku. Główną uwagę jednak przyciągną iPhone'y, których możliwości w dziedzinie sztucznej inteligencji prawdopodobnie dorównają tym oferowanym przez Samsunga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA