REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Siri wreszcie się do czegoś nada? Nowy iOS ma być rewolucją

Nowe doniesienia sugerują, że asystent głosowy Apple Siri nauczy się nowych sztuczek jeszcze w tym roku, a to dzięki sztucznej inteligencji, która jest wykorzystywana dosłownie wszędzie w nowoczesnej technologii.

04.01.2024
21:08
Siri
REKLAMA

Według plotek już na tegorocznym wydarzeniu WWDC 2024 (które powinno odbyć się w czerwcu 2024 r.) zobaczymy nową wersję systemu operacyjnego na smartfony Apple iOS oznaczoną numerem 18. Ta ma być wypełniona po brzegi generatywną sztuczną inteligencją, nawet pomimo tego, że gigant z Cupertino jeszcze oficjalnie nie wypuścił autorskiego konkurenta dla ChatGPT. Sztuczna inteligencja ma być dodana do asystenta Siri, co umożliwi mu opanowanie wielu nowych, przydatnych sztuczek.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja wleci do Siri na pełnej w 2024 roku? To możliwe

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Apple już miało zainwestować ogromne pieniądze w postaci 1 mld dolarów, aby Siri zyskała funkcje sztucznej inteligencji. Teraz te informacje są kontynuowane i pojawiły się nowe doniesienia na ten temat. Pewien użytkownik z Korei zajmujący się przeciekami w świecie technologii twierdzi bowiem, że asystent głosowy Apple'a ma nauczyć się nowych sztuczek związanych ze sztuczną inteligencją, co ma zostać ogłoszone na tegorocznym WWDC.

Obecność AI w popularnym asystencie głosowym ma umożliwić bardziej personalizowane, naturalniejsze rozmowy, a także ulepszone zarządzanie urządzeniami z ekosystemu Apple'a. Co ciekawe niektóre z funkcji mają wymagać subskrypcji, co w przypadku Apple'a jest zupełnym standardem.

Doniesienia są bardzo niejasne i reszta funkcji ogłoszona przez informatora nie została dokładniej wytłumaczona. Niemniej jednak oznaczałoby to, że Apple faktycznie może chcieć bardziej wykorzystać generatywną sztuczną inteligencję, która stała się wszechobecna niemalże wszędzie w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Już wcześniej w ubiegłym roku słyszeliśmy, że iOS ma wprowadzić funkcje AI i zważywszy na poprzednie raporty, informacja może faktycznie się sprawdzić. Jest też szansa, że niektóre funkcje będą ekskluzywnie dostępne dla nadchodzących smartfonów z serii iPhone 16, które zyskają jeszcze potężniejsze procesory, choć tak naprawdę już układ A17 Pro z iPhone 15 Pro (Max) ma niezłe podłoże dla funkcji sztucznej inteligencji za sprawą silnika neuralnego do obliczeń AI.

Czy AI sprawi, że Siri rozmawiająca po polsku wreszcie stanie się rzeczywistością? To niewykluczone, chociaż osobiście podchodziłbym do nowych informacji z dozą dystansu.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA