REKLAMA

Takiego składaka od jeszcze nie było. Nowość Samsunga ma trafić na rynek jeszcze w tym roku

Nowe przecieki sugerują, że Samsung wyda na świat nowy typ składanego smartfona. Taki, jakiego jeszcze nie było – po rozłożeniu urządzenie zamieni się w prawdziwy tablet.

14.02.2024 19.06
Takiego składaka od jeszcze nie było. Nowość Samsunga ma trafić na rynek jeszcze w tym roku
REKLAMA

Na rynku tzw. składaków mamy dwie główne propozycje – flipy, które po złożeniu przypominają puderniczki oraz foldy, które po rozłożeniu wyglądają bardziej jak tablet niż smartfon. Za kulisami największe smartfonowe firmy testują też inne formy składanych urządzeń, ale teraz kolejny z rodzajów składanych telefonów może wyjść z laboratoriów. Ma składać się nie na dwie, a trzy części.

REKLAMA

Składany na trzy części smartfon Samsunga? Podobno jeszcze w tym roku

Użytkownik serwisu X pod pseudonimem Revegnus (którego informacje wiele razy się sprawdziły) w swoim wpisie sugeruje, że Samsung w tym roku ma wypuścić nowy smartfon. Ale nie taki zwykły, bo jego ekran ma składać się właśnie na trzy części.

Od lat pojawiają się przesłanki, patenty oraz nawet publicznie prezentowane prototypy i wydaje się, że obecna technologia pozwala na wprowadzenie tak szalonego telefonu. Na tegorocznych targach CES Samsung pokazał nietypową wersję Samsunga Galaxy Z Flip wykorzystującą technologię Flex In & Out, która umożliwia składanie się telefonu w obie strony.

Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.
Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.

Identyczne rozwiązanie umożliwiłoby stworzenie smartfona, który składa się nie na dwie, a na trzy części. Takiego, który miałby również dwa mechanizmy składające i rozkładające część ekranu. Z innych źródeł napływają też informacje, że podobną strategię chce obrać Huawei, który również jest dużym graczem na rynku składanych smartfonów.

Informator w tym samym poście wspomina, że w drugim kwartale tego roku Huawei ma pokazać swojego smartfona składającego się na trzy części. Jest prawdopodobieństwo, że Samsung będzie chciał być pierwszy w tym wyścigu i wyprzedzi Huaweia z premierą, pokazując i wprowadzając wcześniej do sprzedaży nowy typ składanego smartfona. Czas zweryfikuje wszelkie plotki.

Obok tego zobaczymy też standardowe Samsungi Galaxy oraz tańszego Z Folda (FE)

Potencjalna premiera składającego się na trzy części telefonu Samsunga raczej nie sprawi, że modele z dotychczasowych serii Z Flip oraz Z Fold zostaną odrzucone na bok. Można się spodziewać, że nowe składane smartfony Samsunga oznaczone numerem 6 zostaną pokazane w drugiej połowie 2024. Najpewniej w wakacje, tak jak było to rok temu.

Obok sztandarowych składanych smartfonów może zadebiutować też nieco bardziej atrakcyjna cenowo wersja Samsunga Galaxy Z Fold 6 (FE?), który według wcześniejszych plotek ma zostać pokazany w drugiej połowie 2024.

REKLAMA

Więcej o smartfonach (nie tylko tych składanych) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA