REKLAMA

Galaxy A04e - najtańszy z Samsungów z aktualizacją do Androida 14. Był prawie na końcu kolejki

Jeden z najtańszych telefonów w ofercie firmy Samsung, Galaxy A04e, otrzymał jedną z najważniejszych aktualizacji w swojej historii. To, czego nie dostały najdroższe urządzenia sprzed 3-4 lat, otrzymują te najtańsze sprzed półtora roku.

14.02.2024 17.05
Galaxy A04e - najtańszy z Samsungów z aktualizacją do Androida 14. Był prawie na końcu kolejki
REKLAMA

Posiadacze starszych flagowców, takich jak Samsung Galaxy S20, muszą obejść się smakiem, bo nie otrzymają aktualizacji do najnowszego systemu Android 14 wraz z ogromnymi zmianami, które przyniosła ze sobą nowa wersja nakładki systemowej One UI 6.0. Ale jeden z najtańszych smartfonów od Samsunga niespodziewanie zaczyna ją otrzymywać. Niby skromny, a jednak aktualny.

REKLAMA

Szok: Samsung Galaxy A04e z aktualizacją do najnowszego Androida

Samsung wypuścił aktualizację Androida 14 opartą na One UI 6.0 dla urządzenia Galaxy A04e, co czyni go jednym z ostatnich smartfonów Samsunga, które otrzymały tę aktualizację. To druga istotna aktualizacja oprogramowania telefonu od jego premiery.

Jak podaje serwis SamMobile, aktualizacja, oznaczona numerem A042FXXU6DXA3, jest obecnie dostępna w Bangladeszu, Indiach, Nepalu i Sri Lance, wraz z poprawką bezpieczeństwa z grudnia 2023 roku, która usuwa ponad 75 podatności bezpieczeństwa. Wkrótce może być dostępna w innych krajach.

Przeczytaj więcej o nowych urządzeniach Samsunga:

Telefon za 600 złotych i tak duża aktualizacja

REKLAMA

Galaxy A04e, wprowadzony na rynek pod koniec 2022 roku z Androidem 12, wcześniej otrzymał aktualizację Androida 13 opartą na One UI 5.1 na początku 2023 roku. Ta aktualizacja do Androida 14 może być potencjalnie jego ostatnią dużą aktualizacją oprogramowania. Smartfon ten został wyceniony na około 560-600 złotych w miejscach, gdzie się pojawił - i już otrzymuje najnowsze i najświeższe aktualizacje tylko chwilę po swoich dużych braciach.

Pod względem podzespołów, jest to najtańszy możliwy smartfon: procesor MediaTek Helio G35, 3 lub 4 GB RAM-u oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej z 6,5-calowym ekranem i 13-megapikselowym aparatem. I ten smartfon otrzymuje nakładkę One UI 6.0, a urządzenia takie jak Samsung Galaxy S20 straciły wsparcie ze względu na swój wiek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA