REKLAMA

Tak wygląda najlepszy smartfon Xiaomi w 2024. Mam deja vu

W sieci pojawiły się zdjęcia nadchodzącego najlepszego smartfona Xiaomi 2024 roku. Mam pewne deja vu, ponieważ nowy model przypomina… zeszłoroczny.

14.02.2024 14.37
Tak wygląda najlepszy smartfon Xiaomi w 2024. Mam deja vu
REKLAMA

Xiaomi przygotowuje się do premiery sztandarowej serii smartfonów, co zapowiedziało już wcześniej w tym miesiącu. Globalny debiut zaliczy podstawowy Xiaomi 14 oraz jego zdecydowanie bardziej zaawansowany brat w postaci Xiaomi 14 Ultra, który - co ciekawe - jeszcze nie miał swojej premiery w Państwie Środka. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda.

REKLAMA

Tak prezentuje się Xiaomi 14 Ultra. Najlepszy smartfon Xiaomi z 2024 roku

Już w ubiegłym miesiącu pojawiały się plotki i doniesienia dotyczące Xiaomi 14 Ultra, ale obejmowały one wyłącznie najbardziej prawdopodobny wygląd wyspy na aparaty. Część telefonu sugerowała, że Xiaomi w nowym modelu pozostanie przy wyglądzie z Xiaomi 13 Ultra. Teraz zdjęcia dostarczone przez My Smart Price utwierdzają nas w przekonaniu, że otrzymamy coś w rodzaju ctrl + c i ctrl + v, czyli kopiuj i wklej.

Na renderach widzimy, że Xiaomi pozostanie przy zastosowanej rok temu dużej okrągłej wyspie na aparaty, która zajmuje dużą część tylnego panelu. Wysepka jest ustawiona centralnie i mimo swoich rozmiarów prezentuje się naprawdę nieźle – obejmuje cztery obiektywy oraz dwie LED. Wygląda to znacznie lepiej niż prostokątne ogromne wyspy, w przypadku których nie można mówić o symetrii.

Jedyną znaczącą różnicą w wyglądzie Xiaomi 14 Ultra w porównaniu do zeszłorocznego modelu jest… obramowanie wokół wyspy na aparaty. Rendery sugerują jednak, że wyspa w nowym modelu może znacznie bardziej wystawać z obudowy.

Grafiki przedstawiają dwa modele kolorystyczne – czarny i biały, gdzie oba są pokryte skórą wegańską. Ramki w tych modelach najprawdopodobniej wykonane są z aluminium (co sugerują paski antenowe na bokach), ale według nieoficjalnych informacji Xiaomi w nowym topowym modelu ma zastosować też tytanowe wykończenie, idąc w ślady iPhone’a 15 Pro (Max) oraz Samsunga Galaxy S24 Ultra. Dotyczyć to będzie jednak tylko specjalnych edycjach 14 Ultra.

Xiaomi 14 Ultra będzie istną bestią. Premiera jeszcze w tym miesiącu

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to Xiaomi 14 Ultra ma zaoferować wszystko, co najlepsze. Przede wszystkim duży, 6,78-calowy ekran AMOLED LTPO o odświeżaniu 1-120 Hz i rozdzielczości QHD+ oraz potężny procesor Snapdragon 8 Gen 3. Zwieńczeniem możliwości telefonu będzie poczwórny zestaw aparatów 50 Mpix (główny, szeroki, teleobiektyw 3,2x oraz teleobiektyw 5x) wraz z pojemnym akumulatorem 5300 mAh i najnowszym systemem HyperOS na bazie Androida 14.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA