REKLAMA

Twój dekoder chce z tobą porozmawiać. Teraz zrozumie o wiele więcej

Polsat Box ulepszył swoje dekodery, dzięki czemu klienci mają do dyspozycji więcej komend głosowych do sterowania sprzętem. Kiedyś za mówienie do dekodera nazwaliby cię szaleńcem, dziś to przydatne udogodnienie.

05.04.2024 18.18
Twój dekoder chce z tobą porozmawiać. Teraz zrozumie o wiele więcej
REKLAMA

Sterowanie głosem jest dostępne na wielu usługach i urządzeniach – w naszych telefonach wbudowani są asystenci (Google, Siri), podobnie jak w sprzętach do zarządzania inteligentnym domem. "Gadanie" do elektroniki nie jest dzisiaj niczym niezwykłym. W dekoderach Polsat Box taka opcja była już od dłuższego czasu – umożliwiała m.in. wyszukiwanie filmów, seriali i programów. Teraz to ulepszono.

REKLAMA

Sterowanie głosem w dekoderach Polsat Box zostało bardzo usprawnione

Jak informuje dostawca, sterowanie dekoderem Polsat Box za pomocą głosu zostało mocno ulepszone. Nowe funkcje mają sprawić, że korzystanie z dekoderów ma być sprawniejsze i łatwiejsze. Komendy głosowe mają obejmować dużą liczbę akcji, dając przede wszystkim wybór użytkownikom – można korzystać bowiem z pilota albo mówić do dekodera.

Oczywiście to nie tak, że całkowicie pozbędziemy się pilota – na urządzeniu jest dedykowany guzik z ikonką mikrofonu, który trzeba wcisnąć i potem wypowiadać komendę. No dobra, ale jakie akcje możemy wykonać głosowo?

  • Zmienić kanał (np. poprzedni kanał)
  • Szukanie programów i włączanie aplikacji serwisów VOD (np. włącz Disney+)
  • Nagrywanie oglądanych programów
  • Otwieranie programu TV, poruszanie się po menu
  • Regulowanie głośności
  • Włączanie napisów
  • Sterowanie przewijaniem, prędkością odtwarzania

Funkcji jest naprawdę sporo i wiele opcji wydaje się bardzo przydatna – choć trzeba pamiętać o obowiązku kliknięcia guzika od aktywacji mikrofonu. Aby skorzystać z funkcji obsługi głosowej, wymagane jest podłączenie dekodera 4K (Polsat Box 4K, lub Polsat Box 4K Lite) do internetu.

Niestety rozwiązanie nie sprawia, że zupełnie wyrzucimy pilot na bok i będziemy mogli o nim zapomnieć. Pilot (notabene bazujący na Bluetooth, a nie na podczerwieni) wciąż będzie centrum sterowania dekoderami Polsat Box 4K i Polsat Box 4K Lite – niektóre akcje wygodniej wykonywać jest na pilocie – m.in. regulację głosu, ale możliwość szukania programów czy otwieranie programu TV komendami głosowymi wydaje się super wygodna. Głównie dlatego, że nie musimy ich faktycznie szukać, tylko urządzenie zrobi to za nas automatycznie.

Polsat podaje, że dekodery 4K oferujące możliwość sterowania głosowego są dostępne w ofertach telewizji satelitarnej/kablowej IPTV i internetowej z dekoderem.

REKLAMA

Więcej o telewizji i sprzęcie RTV przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA