REKLAMA

Porównaliśmy najlepsze oferty na abonament. Co oferują Polakom operatorzy?

Wybór najlepszego abonamentu nie należy do najłatwiejszych zadań. Dziś operatorzy sieci komórkowych oferują mnóstwo różnych pakietów i aby wybrać ten jedyny trzeba się nagłówkować. Dlatego zebraliśmy najlepsze i najbardziej opłacalne pakiety w jednym miejscu.

31.05.2024 07.24
Porównaliśmy najlepsze oferty na abonament. Co oferują Polakom operatorzy?
REKLAMA

Stosunkowo niedawno publikowaliśmy zbiór najlepszych ofert na kartę, w których jest do dyspozycji najwięcej GB w najniższych cenach. Czytelnicy Spider's Web zdecydowanie preferują oferty na abonament, choć cenią sobie wolność, dlatego postanowiliśmy zrobić zestawienie tego tego typu ofert.

REKLAMA

Abonament w Nju Mobile - tanio i dobrze

Jeśli szukacie najtańszego możliwego abonamentu, to zdecydowanie jedną z najlepszych ofert na rynku wydaje się opcja zaoferowana przez Orange – a mianowicie Nju Mobile. W cenie 29 zł/mies. możemy zgarnąć naprawdę sporą paczkę gigabajtów – bo aż 60 GB na początku z dostępem do sieci 5G. Dodatkowo umowa w nju jest elastyczna – nie obowiązuje więc czas określony – można zrezygnować z niej, kiedy tylko chcemy.

Dużą zaletą oferty nju mobile wydają się gigabajty za staż – im dłużej korzystamy z oferty, tym więcej zyskujemy. Po pół roku 60 GB zamienia się już w 120 GB, po roku możemy liczyć na 150 GB, a po dwóch latach 180 GB każdego miesiąca. Danych w UE nie ma co prawda za dużo – bo jedynie 6,87 GB, natomiast bez większego zaskoczenia zyskujemy nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz telewizję mobilną w pakiecie podstawowym.

nju mobile
Abonament Nju
nju mobile

Warto zaznaczyć, że gdybyśmy chcieli wybrać kilka numerów w nju mobile – np. 3, to gigabajtów jest co prawda trochę więcej (bo w podstawowym pakiecie 70 GB w Polsce i 11,37 GB w UE), ale dane są do podziału. Cena takiego pakietu również nie jest wygórowana – bo trzy numery w podstawowym pakiecie kosztują 57 zł/mies. Drugi i trzeci numer niezależnie od pakietu kosztuje 19 i 9 zł, więc w tym przypadku warto zdecydować się na wyższy pakiet – bo dopłacimy 10 lub 20 zł, a będziemy mieć dużo więcej gigabajtów na start i za staż. W abonamencie nju nie ma póki co eSIMa.

Abonament w Orange – nielimitowany internet 5G

Ostatnio na łamach Spider's Web pisaliśmy o nowej promocji na abonament w Orange. Jest ona naprawdę dobra, więc nie mogło zabraknąć jej w zestawieniu najlepszych abonamentów na rynku. Promocja dotyczy najwyższego możliwego pakietu dostępnego w ofercie pomarańczowego operatora - czyli planu L, który kosztuje 90 zł/mies. z rabatami i gwarantuje dostęp do 300 GB w Polsce i 21,29 GB w UE.

Pakiet wymaga umowy na 24 miesiące i przez połowę tego czasu - okres 12 miesięcy Orange daje klientom dostęp do internetu bez limitu GB i prędkości pobierania. O ile zdecydujemy się na ten pakiet online - wtedy jeszcze odbierzemy 1 mies. Abonamentu za 0 zł. Od 13. miesiąca oferta powróci do standardowego 300 GB. To dobra opcja dla wymagającego użytkownika.

Orange
Abonament Orange
Orange

Abonament w Plusie – najlepsza oferta z wieloma numerami

Siłą abonamentu w Plusie są oferty kilku abonamentów w cenie jednego. Dlaczego? Ponieważ w cenie najwyższego dostępnego pakietu jednego abonamentu - 69 zł/mies. po rabatach możemy zgarnąć dwa numery, w których operator daje aż 240 GB każdego miesiąca. Oprócz tego gwarantuje nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz oczywiście dostęp do 5G (czy eSIM). Jest to jednak oferta z umową na 2 lata – od 25. miesiąca będzie nas kosztować 129 zł/mies.

Jednak w przypadku Plusa zasada im więcej, tym lepiej sprawdza się najbardziej, ponieważ w cenie 99 zł/mies. po rabatach operator zapewnia trzy abonamenty w cenie jednego. Dla trzech numerów przygotowano 750 GB do wspólnego użytku, czyli aż 250 GB "na głowę". Oczywiście, jedna osoba tak naprawdę może zużyć 700 GB, dwie pozostałe łącznie 50 GB, więc brak określonego limitu na osobę jest tutaj naprawdę korzystny.

Plus
Abonament Plus
Plus

Tak samo jest to umowa na 24 miesiące – od 25. cena takiego pakietu wzrośnie do 189 zł/mies., co warto mieć na uwadze. Przez pierwsze dwa lata jednak będzie można sporo zaoszczędzić, jeśli faktycznie korzysta się z dużych ilości danych każdego miesiąca.

Abonament w Plushu - darmowe korzystanie z sociali

Plush to nie tylko atrakcyjna oferta na kartę, ale też tani abonament. Jak bardzo tani? To zależy. Do dyspozycji są dwa warte zainteresowania pakiety – pierwszy z nich kosztuje 25 zł/mies. z rabatami z umową na czas nieokreślony. Działa na podobnych zasadach co Nju Mobile – na początku zapewnia 15 GB na miesiąc w Polsce (5,43 GB w UE), natomiast po 24 miesiącach już 20 GB.

Dodatkowo, ważnym wyróżnikiem tej oferty jest fakt, że aplikacje social mediów, takie jak Facebook, Messenger, Instagram czy WhatApp nie zużywają transferu. Ten wyróżnik niebawem powinien zniknąć ze względu na nowe rozporządzenia Unii Europejskiej, ale warto brać, póki jeszcze dają.

Plush
Abonament Plush
Plush

Równie ciekawą opcją jest pakiet z 30 GB (6,52 GB w UE) za 20 zł/mies. przez pierwszy rok. Od 13. Miesiąca cena wzrasta do 30 zł/mies. W tym pakiecie również jest dostęp do pakietu social mediów – dane się nie zużywają podczas korzystania z Messengera, Facebooka, Instagrama czy WhatsAppa. Do tego Plus dorzuca też bezpłatnego Tidala przez rok.

Abonament w T-Mobile - nielimitowany dostęp

T-Mobile ma bardzo podobną ofertę do Orange, tyle że nielimitowany dostęp do internetu daje bez promocji, a zawsze. Do wyboru są dwa pakiety: M Nielimitowana oraz L Nielimitowana, które kosztują odpowiednio 70 zł i 90 zł/mies. po rabatach. Ważne, że w obu przypadkach pierwsze trzy miesiące są za darmo przy wyborze umowy na 24 miesiące. Oba pakiety jednak się od siebie różnią.

Przede wszystkim ceną, ponieważ mamy różnicę na poziomie 20 zł. Oferta M Nielimitowana, co prawda zapewnia dostęp bez limitu danych, ale za to ma tzw. lejek prędkości sieci - możemy korzystać z połączenia o maksymalnym pobieraniu rzędu 30 Mb/s. Z kolei wyższa oferta L Nielimitowana jest droższa, ale nie ma żadnego lejka - ani prędkości, ani limitu danych.

T-Mobile
Abonament T-Mobile
T-Mobile

Jeśli prędkość pobierania 30 Mb/s jest wystarczająca, to można oszczędzić trochę pieniędzy - mowa o 420 zł w ciągu całego okresu trwania umowy. Wydaje się jednak, że jeśli chcemy uzyskać nielimitowany dostęp do sieci, to pakiet L Nielimitowana okaże się dużo lepszy - przede wszystkim przez brak ograniczenia prędkości.

Abonament w Play - nielimitowany internet

Play jest kolejnym operatorem, który w swojej ofercie abonamentowej daje nielimitowany internet. Działa to na identycznych zasadach jak w Orange - przy umowie na 24 miesiące w pakiecie Oferta L za 90 zł/mies. po rabatach przez pierwsze 12 mies. mamy nielimitowany dostęp do internetu w telefonie. Od 13. miesiąca do dyspozycji jest 300 GB każdego miesiąca (oprócz tego możemy liczyć na 23,67 GB w roamingu UE).

Co ciekawe, Play ma jeszcze wyższy pakiet abonamentowy Homebox za 105 zł/mies. po rabatach z umową na 24 mies. W tym przypadku internet w telefonie jest bez limitu przez okres 2 lat, a oprócz tego operator dorzuca dodatkową kartę SIM, która zapewnia 300 GB internetu każdego miesiąca z pełną prędkością przez pierwsze dwa lata umowy. Dopłacając 15 zł każdego miesiąca (360 zł przez dwa lata) możemy liczyć na nielimitowany internet i kartę, którą wrzucimy np. do bezprzewodowego routera LTE/5G.

Play
Abonament Play
Play

To który abonament wybrać?

REKLAMA

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta i brzmi: to zależy. Osobiście kierowałbym się kilkoma składowymi - przede wszystkim ceną oraz możliwościami, jakie operator gwarantuje. Jeśli potrzebujecie taniego abonamentu - wybierzcie Nju Mobile, jeśli chcecie mieć kilka numerów w jeden sieci - weźcie Plusa, jeśli nielimitowany internet - T-Mobile lub Orange, a gdy potrzebujecie dodatkową kartę SIM z internetem (np. do routera LTE/5G) to weźcie Playa.

Osobiście spoglądałbym też na to, czy w miejscu waszego zamieszkania jest więcej nadajników określonego operatora, aby wykorzystać otaczającą was infrastrukturę. Każdy z wymienionych oferuje dostęp do superszybkiego 5G, ale też nie we wszystkich lokalizacjach (szczególnie 5G w paśmie C).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA