REKLAMA

Najlepsza oferta na kartę. Gdzie dają najwięcej GB?

Wybór odpowiedniej oferty, która spełni wszelkie nasze oczekiwania nie jest taki prosty. Postanowiliśmy sprawdzić dostępne w Polsce oferty na kartę i wybrać te, w których operatorzy dają najwięcej GB.

04.03.2024 06.15
podatek prepaid telefon na karte zwrot srodkow
REKLAMA

Zestawienie postanowiliśmy jednak podzielić na dwie części – pierwsza z zestawieniem ofert z czasowymi promocjami, gdzie możemy zyskać najwięcej gigabajtów przez pewien okres. Druga część natomiast obejmuje oferty, w których operatorzy gwarantują stałe duże pakiety gigabajtów. Oczywiście będziemy chcieli też zapłacić jak najmniej, chociaż jest to drugorzędny aspekt – przede wszystkim skupiamy się na gigabajtach.

REKLAMA

Na start oferty z czasowymi promocjami

Oferty z promocjami czasowymi to w ostatnich miesiącach standard wśród operatorów. Działają na takiej podstawie, że obok podstawowych danych z pakietów otrzymujemy dodatkowe paczki GB. Najczęściej promocyjne oferty trwają przez rok.

Tak to wygląda w Plusie, gdzie mamy bowiem pakiet 40 GB (25 + 15 za doładowania), który kosztuje zaledwie 35 zł. W tym pakiecie możemy skorzystać z promocji z opcją zdobycia dodatkowych 4800 GB przez rok, gdzie będziemy zyskiwać 400 GB co każde 30 dni. Wybierając takie rozwiązanie, można liczyć na łącznie 440 GB każdego miesiąca - 40 z pakietu i za doładowanie oraz dodatkowe 400 GB z promocji.

Dodatkowo nowi klienci mogą skorzystać z promocji 200 GB na start po doładowaniu konta kwotą min. 20 zł. Kolejne 200 GB zgarniemy, uruchamiając zgody marketingowe - chociaż na włączenie promocji jest tylko 30 dni od aktywacji startera. Łącznie dostajemy 5200 GB w ciągu 12 miesięcy, więc naprawdę sporo.

Podobna sprawa wygląda w Orange. W pakiecie za 39 zł operator daje jeszcze więcej podstawowych GB – bo aż 80 GB każdego miesiąca. Wraz z pakietem można uruchomić promocję 4800 GB przez rok – podobnie jak w Plusie jest to 12 paczek po 400 GB, które będziemy otrzymywać co 31 dni, więc każdego miesiąca możemy liczyć na 480 GB. Warto się jednak spieszyć - promocja z dodatkowymi gigabajtami trwa tylko do końca marca.

Virgin Mobile na kartę - dla obecnych i nowych klientów

Virgin Mobile w ofercie na kartę ma pakiet #GIGACZAD za 35 zł z 50 GB. Operator rozdaje też dodatkowe 5000 GB przez rok na identycznej zasadzie. W pierwszym miesiącu nowy klient może liczyć na dodatkowe 200 GB po kupieniu startera i zarejestrowaniu numeru. Oznacza to, że na nowi klienci mogą liczyć na 650 GB w pierwszym miesiącu, natomiast przez następne 11 miesięcy 450 GB. Obecni klienci Virgin Mobile mają 450 GB przez 12 miesięcy. Virgin Mobile korzysta z infrastruktury Play.

Identyczną promocję prowadzi T-Mobile, który uruchomił możliwość zgarnięcia dodatkowych gigabajtów dosłownie kilka dni temu. Decydując się na pakiet GO! L za 45 zł z bazowymi 60 GB (jest trochę drożej) jesteśmy w stanie zgarnąć ekstra 4800 GB w rok, czyli 12 paczek po 400 GB każdego miesiąca, więc możemy liczyć na 460 GB. Ponadto na start możemy liczyć na 200 GB start oraz 200 GB za zgody marketingowe, więc pierwszego miesiąca zgarniemy masę gigabajtów.

O ciekawych ofertach operatorów sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

Oferty na kartę, w których na stałe otrzymujemy duże pakiety GB

Bardzo opłacalną ofertą na kartę jest "Do Wszystkich L" operatora wirtualnego Lyca Mobile za 35 zł na 30 dni, w ramach której zyskujemy 70 GB. Operator korzysta z zasięgu Plusa, więc mamy też dostęp do sieci 5G Ultra. Dane się kumulują, a operator daje też opcję skorzystania z eSIM.  

Operatorzy wirtualni mocno stawiają na pakiety gigabajtów: kolejną ciekawą ofertą jest rozwiązanie a2mobile, który w cenie 49,90 zł na 30 dni daje aż 120 GB. Podobnie jak w przypadku Lyca Mobile, mamy tutaj zasięg Plusa wraz z możliwością skorzystania z sieci 5G i 5G Ultra.

Również naprawdę niezłą opcją, jeśli chodzi o ilość GB, jest Heyah z pakietem L na kartę za 55 zł. Tutaj możemy liczyć na 50 GB co 30 dni + 50 GB po doładowaniu, więc łącznie 100 GB. Heyah korzysta z infrastruktury T-Mobile, więc klienci mogą liczyć na zasięg magentowego operatora.

Na koniec muszę też wspomnieć o ciekawej opcji pakietu Orange za 93 zł na 93 dni, w ramach której otrzymujemy aż 300 GB. To właściwie równowartość 100 GB za 31 zł, tyle że trzeba zapłacić z góry.

REKLAMA

Osobiście jednak patrzyłbym w stronę ofert na kartę, w których operatorzy prowadzą promocje z dodatkowymi paczkami internetu. Płacąc 35 - 39 zł każdego miesiąca jesteśmy w stanie uzyskać 400 GB danych. To naprawdę małe pieniądze za możliwości, jakie dają operatorzy sieci komórkowych.

Oferty na kartę wyróżniają się swobodą i brakiem zobowiązań związanych z długoterminowymi umowami, więc warto polować na promocje typu bonusowe 4800 GB na rok. Szczególnie że z ofert mogą skorzystać nie tylko nowi, ale też "wierni" klienci, którzy są w określonych sieciach od dawna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA