REKLAMA

Nowy składany Samsung będzie jak Galaxy S24 Ultra. Tyle że złamany w pół

Nadchodzący składany Galaxy Z Fold 6 będzie niezwykle podobny do najpotężniejszego Galaxy S24 Ultra. Wiele funkcji z najlepszej "eski" trafi także do tegorocznego Folda.

25.03.2024 15.26
Nowy składany Samsung będzie jak Galaxy S24 Ultra. Tyle że złamany w pół
REKLAMA

Już wcześniej pojawiły się doniesienia, że Z Fold 6 ma zostać wyposażony w kanciastą bryłę (tak jak S24 Ultra) oraz aparat główny z czujnikiem 200 Mpix. Teraz dowiadujemy się, że sama konstrukcja telefonu będzie praktycznie identyczna – producent zdecyduje się na zastosowanie tytanowych ramek, a ekran urządzenia zyska najbardziej niedocenioną funkcję Galaxy S24 Ultra, która została praktycznie pominięta podczas premiery najnowszych "galaktyk".

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 6 będzie jak S24 Ultra, tyle że składany

Zaufany informator z serwisu X pod pseudonimem Revegnus (jego konto zostało zawieszone) doniósł, że nadchodzący Samsung Galaxy Z Fold 6 zostanie wyposażony w tytanowy korpus. Tym sposobem koreański producent pożegna się z aluminiową ramą i będzie pierwszą firmą na świecie, która zastosuje tytanowe wykończenie w składanym smartfonie. Na rynku nie ma wielu urządzeń, które oferują taką funkcję, ale po premierze iPhone'a 15 Pro Max tytan stał się znacznie chętniej wykorzystywany.

Plotka pochodzi z zaufanego źródła, a poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że Samsung już w modelu S24 Ultra stosuje tytanowe korpusy, więc wykorzystanie takiego materiału w bardziej zaawansowanym i znacznie droższym urządzeniu wydaje się bardzo prawdopodobne. Nie powinno jednak wpłynąć to na finalną cenę sprzętu – S24 Ultra z tytanową ramką na początku był 200 zł tańszy niż bezpośredni poprzednik, jakim był S23 Ultra.

Ale to nie jedyna nowość, która sprawi, że telefon zbliży się do S24 Ultra. Informator kro_roe twierdzi, że Samsung Galaxy Z Fold 6 otrzyma ekran zewnętrzny chroniony szkłem Gorilla Glass Armor. To zdecydowanie najbardziej niedoceniona funkcja Galaxy S24 Ultra, która praktycznie w ogóle nie była promowana przez Samsunga, a sprawia, że ze smartfona korzysta się zdecydowanie wygodniej dzięki dodatkowej powłoce antyrefleksyjnej. Ekran w urządzeniu jest matowy (podobne rozwiązanie zastosował Huawei w swoim tablecie), co sprawia, że w ostrym słońcu wszelkie odbicia na ekranie nie stanowią problemu.

Trwa promocja na smartfony Samsunga
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512 GB

Wbudowany rysik S Pen w Galaxy Z Fold 6

Funkcja trafi wyłącznie do zewnętrznego ekranu (wewnętrzny składany najpewniej pozostanie taki sam), ale to nie powinno stanowić dużego problemu. Korzystając na zewnątrz ze składnego smartfona, wygodniej używa się dodatkowego ekranu, a nie głównego. Oprócz tego mówi się, że Samsung Galaxy Z Fold 6 ma również otrzymać dedykowany slot na rysik S Pen. Nie jest potwierdzona informacja, jednak takie rozwiązanie pomogłoby lepiej wykorzystywać dużą powierzchnię roboczą składanych smartfonów Samsunga.

Obecne Z Foldy oferują wsparcie rysika, jednak trzeba go dokupić osobno.

Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel. class="wp-image-3938012" width="693"
Obecne rysiki Z Foldów wymagają specjalnych etui Samsunga (fot. Krzysztof Basel)

Użytkownik serwisu X też wspomina o możliwości pojawienia się większej ilości pamięci operacyjnej – obok 12 GB będzie do dyspozycji też 16 GB. Obecnie nie pozostaje nam nic innego, niż czekać na nowe modele. Premiera składanych Galaxy powinna odbyć się w lipcu lub sierpniu tego roku.  

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA