REKLAMA

Samsung szykuje potężną nowość. Nie chce nawet myśleć, ile to będzie kosztować

W sieci pojawiły się informacje, że Samsung ma pracować nad bardziej zaawansowaną wersją swojego składanego smartfona. Jeśli to okaże się prawdą, to nawet nie chce myśleć, ile nowy sprzęt będzie kosztować.

29.02.2024 15.01
Samsung szykuje potężną nowość. Nie chce nawet myśleć, ile to będzie kosztować
REKLAMA

Składane smartfony do najtańszych nie należą. Chcąc kupić telefon ze zginanym ekranem, musimy liczyć się z wysokim kosztem – urządzenia te najczęściej są pozbawione kompromisów. Mają najmocniejsze procesory, najlepsze ekrany, świetne zestawy fotograficzne oraz przede wszystkim funkcje "wzmacniające" dużą powierzchnię roboczą. Urządzenia te kosztują 8, 9, a nawet 10 tys. To ile będzie kosztował Z Fold Ultra?

REKLAMA

Samsung podobno pracuje nad Ultra składakiem. Wcześniej myślano o czymś innym

Od dawna w sieci krążą plotki i doniesienia, jakoby Samsung chciał wypuścić dwa składane smartfony z serii Z Fold. Wcześniej mówiło się jednak o tym, że koreański gigant technologiczny chce pójść w zupełnie inną stronę, zapowiadając tańsze urządzenia – Galaxy Z Fold FE. Prawda może okazać się zupełnie odwrotna i zamiast bardziej przystępnej cenowo opcji… otrzymamy jeszcze bardziej zaawansowany model.

Niemieckojęzyczny portal WinFuture podaje, że dodatkowym modelem obok zwykłego tegorocznego Galaxy Z Folda 6 może być Galaxy Z Fold Ultra. Roland Quandt na portalu twierdzi, że na targach MWC 2024 pojawiły się szepty, jakoby Samsung faktycznie planował wydać dwa modele w serii Z Fold 6. Wcześniejsze informacje wskazywały na to, że "zwykły" Samsung Galaxy Z Fold 6 ma kryć się pod wewnętrznym kryptonimem Q6, natomiast obok niego był jeszcze model opisywano jako Q6A.

Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.
Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.

Q6A łączono z Galaxy Z Fold 6 z dopiskiem FE (lub Lite), ale teraz mamy zupełnie inne spojrzenie na całą sprawę. Właściwie bazowy Z Fold 6 będzie tym tańszym modelem – mimo że powinien być duchowym następcą Z Folda 5, który na start kosztował aż 8799 zł. Natomiast drugi Z Fold (najpewniej 6 Ultra) ma być tym jeszcze bardziej zaawansowanym modelem.

Szykuje się potężny smartfon

Obecnie nie wiadomo, jakie będą różnice między Z Foldem 6 a Z Foldem 6 Ultra. Do lipcowej lub sierpniowej premiery pozostaje jeszcze kilka miesięcy i na razie możemy co najwyżej pospekulować w tej kwestii. Jest szansa, że będzie to analogiczna sytuacja do serii Galaxy S, gdzie wszystkie modele są sztandarowymi opcjami z krwi i kości oferującymi najlepsze procesory, ekrany, aparaty. Ale model z dopiskiem Ultra jest największy, najbardziej wypchany technologią po brzegi.

Istnieje szansa, że tak będzie w przypadku Z Folda z dopiskiem Ultra. Telefon może charakteryzować się większym ekran, większą ilością pamięci, zintegrowanym rysikiem (w zeszłych Z Foldach ten jest do kupienia osobno), lepszym zestawem aparatów, pojemniejszą baterią oraz szybszym ładowaniem. Jakiś czas temu pojawiły się informacje sugerujące, że Z Fold 6 ma mieć główny aparat 200 Mpix wzięty z S24 Ultra. Dodatkowo do sieci trafiły również doniesienia, że nowy model ma być bardziej kanciasty, więc dobrze również wygląd może dotyczyć modelu Ultra (albo i obu modeli).

Jak wiemy, cena Samsunga Galaxy Z Fold 5 na start zaczynała się od 8799 zł za wariant 12/256 GB. Jeśli producent chciałby zrobić model z dopiskiem Ultra i jeśli pozostałby w podstawowym modelu przy takiej kwocie, to nie chcę myśleć, ile przyjdzie nam zapłacić za droższy wariant.

Z drugiej strony jest też szansa, że zwykły Z Fold 6 zaliczy mocną obniżkę ceny i jego cena będzie bardziej przypominała S24 Ultra – np. ok. 7000 zł, a model Ultra "wskoczy" w cenę zeszłorocznego modelu. Taki scenariusz byłby chyba najkorzystniejszy dla kupującego.

Więcej o składanych smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
TU KUPISZ Galaxy Z Fold5 5G
MediaMarkt
Galaxy Z Fold5 5G 12/256GB Czarny
MediaMarkt
Galaxy Z Fold5 5G 12/256GB Beżowy
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA