REKLAMA

Nie poznasz Samsunga Galaxy Z Fold 6. A co tu się wydarzyło?

Samsung Galaxy Z Fold 6 zadebiutuje dopiero latem, ale już teraz zapowiada się na zupełnie nowe otwarcie. Lista zmian jest tak długa, że aż łapię się za głowę.

22.02.2024 15.23
Samsung Galaxy Z Fold 5, fot. Krzysztof Basel.
REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 5 otarł się o perfekcję. Ten składany smartfon z ogromnym ekranem wewnętrznym, dobrymi aparatami i świetnymi osiągami jest pokazem siły producenta. Pomimo wysokiej ceny sprzedaje się dobrze, więc nic dziwnego, że w tym roku doczeka się następcy. Konkurencja jednak nie śpi, oferując urządzenia z podobnymi możliwościami, ale np. odrobinę cieńsze. Dlatego, żeby nie odpaść z tego wyścigu zbrojeń, trzeba się nieustannie rozwijać. Jednak zmiany, które czekają nadchodzący model, wydają się radykalne.

REKLAMA

Samsung Galaxy Z Fold 6 - co się zmieni?

Według bardzo wiarygodnego źródła Samsung zdecydował się w tym roku na mocne zmiany w wyglądzie. Smartfon ma być szerszy i designem nawiązywać do tegorocznego Samsunga Galaxy S24 Ultra, czyli żegnajcie obłości, witajcie płaskie krawędzie. Telefon przejdzie jednak kurację wyszczuplającą, dzięki czemu ma mieć zaledwie 11 mm grubości po złożeniu, a także ma być dużo lżejszy.

Nie mogło zabraknąć obowiązkowej w tym roku tytanowej ramki. Delikatnie zwiększono pojemność akumulatora w stosunku do poprzednika - z 4400 mAh do 4600 mAh.

Zewnętrzny wyświetlacz urósł z 6,2 do 6,4 cala. Z tyłu znajdziemy dokładnie ten sam zestaw aparatów co rok temu, czyli główny 50 Mpix, ultraszerokokątny 12 Mpix i tele 10 Mpix. Poprawić ma się rozdzielczość aparatu wewnętrznego.

Samsung użyje też najmocniejszego procesora dostępnego dla urządzeń z Androidem, tj. Snapdragona 8 Gen 3.

Więcej o składanych telefonach przeczytacie w:

Wszystkie te zmiany wskazują na to, że Samsung nie zamierza rozstawać się z koroną króla składanych smartfonów.

IDŹ DO SKLEPU
Media Expert
Smartfon SAMSUNG Galaxy Z Fold 5 12/256GB 5G
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA