REKLAMA

Ten iPhone wygląda jak Apple Vision Pro. Tyle że kosztuje 3 razy więcej

Specjalna edycja najnowszego iPhone'a 15 Pro Max ma przypominać gogle Apple Vision Pro. Urządzenie w tej wersji kosztuje trzy razy więcej niż okulary Apple.

13.03.2024 19.47
Ten iPhone wygląda jak Apple Vision Pro. Tyle że kosztuje 3 razy więcej
REKLAMA

Specjalna wersja iPhone'a nie pochodzi jednak od producenta z Cupertino, a od firmy Caviar, która zajmuje się tworzeniem luksusowych wersji najnowszych smartfonów. Marka ma za sobą znacznie bardziej wymyślne projekty (m.in. telefonów wysadzanych złotem i diamentami). Mimo że nowy projekt intryguje, w cenie tej wersji można by było kupić iPhone'a 15 Pro Max wraz z okularami Vision Pro.

REKLAMA

Ten iPhone 15 Pro Max wygląda jak okulary Apple Vision Pro

Na stronie Caviar pojawiła się nowa specjalna wersja iPhone'a 15 Pro (oraz 15 Pro Max), która ma jedno zadanie. Ma prezentować się zupełnie jak najnowsze okulary Apple Vision Pro, które dostępne są od dłuższego czasu jedynie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W projekcie zastosowano wygląd i wykończenie z elementami nawiązującymi do gogli rzeczywistości rozszerzonej Apple – m.in. otwory do wentylacji, krzywizny czy pomarańczowe akcenty.

Na dolnej stronie mamy czarny panel z niebieskimi kształtami, które najpewniej mają odnieść się do przedniego szklanego panelu, na którym w goglach Vision Pro Apple zastosował ekran z opcją wyświetlenia części twarzy obejmującej oczy. Zmiany w specjalnej wersji iPhone'ów 15 Pro firmy Caviar obejmują tylko aspekt wizualny – oczywiście pod maską mamy najzwyklejsze iPhone'y 15 Pro lub 15 Pro Max.

Niestety kupno tego nietypowego wariantu smartfona nie sprawi, że uzyskamy funkcje z gogli Vision Pro. Telefon nie pozwoli na oglądanie przestrzennych filmów na wielkim wirtualnym ekranie. Pod obudową znajdziemy taki sam wyświetlacz, procesor, zestaw aparatów i w sumie wszystko. Użytkownik, który zdecyduje się na taką specjalną wersję iPhone'a 15 Pro Max, powinien oczekiwać większej wagi i nieco odmiennych od zwykłych wersji wymiarów – smartfon może być grubszy i cięższy. Cała obudowa smartfona w tej wersji wykonana jest z tytanu.

Jak możemy się spodziewać, cena urządzenia jest bardzo wysoka. W podstawowej wersji iPhone 15 Pro 128 GB w wydaniu Caviar Vision sprzęt kosztuje 8000 dolarów (ok. 31 tys. zł). Gdyby zastąpić podstawkę na iPhone'a 15 Pro Max, cena będzie wynosić już 9600 dol. (ok. 38 tys. zł), czyli praktycznie trzy razy więcej od gogli Apple Vision. Jest też opcja "ulepszenia" naszego iPhone'a za ok. 6000 dol. tak, aby wyglądał, jak najnowsze okulary Vision Pro.

W tej cenie można kupić iPhone'a 15 Pro Max 1 TB i okulary Vision Pro osobno

Specjalne wersje telefonów Caviar nie należą do najtańszych. Nie jest to opcja dla typowego Kowalskiego. Na kupno takich sprzętów decydują się tylko ci z najbardziej zasobnymi portfelami. W takiej kwocie można kupić iPhone'a 15 Pro Max wraz z okularami Vision Pro osobno.

IDŹ DO SKLEPU
MediaMarkt
iPhone 15 Pro Max 265 GB

W Polsce cena iPhone'a 15 Pro Max to ok. 8100 zł, natomiast gogle do rzeczywistości mieszanej Apple Vision Pro nie są oficjalnie dostępne w kraju nad Wisłą. Ich cena w Stanach Zjednoczonych to 3500 dol. (plus podatek od zakupu), więc za te dwa sprzęty zapłacimy ok. 22 tys. zł. To znacznie mniej niż gdybyśmy mieli zamawiać iPhone'a 15 Pro Max w wersji Caviar Vision.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple (tym bardziej osiągalnym) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA