REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google zmienia nazwę swojej kluczowej usługi. O co chodzi?

Za kilka dni Bard będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji Google ma dla niego prezent: ubija markę Bard. Witajcie w erze Gemini.

05.02.2024
11:16
Google zmienia nazwę swojej kluczowej usługi. O co chodzi?
REKLAMA

Premiera modelów z rodziny Gemini to wydarzenie bardzo ważne dla Google'a z kilku powodów. Przede wszystkim koncern ma wreszcie model na tyle duży, by mógł konkurować z GPT-4 OpenAI - ale i na tyle mały, by zmieścił się na Pixelach 8 i Samsungach Galaxy S24. Potężniejszy model ma także stać za Bardem, czyniąc go bardziej pojętnym i konkurencyjnym wobec chatbotów GPT i Copilota.

Jednak nie jest to jedyna zmiana, jaką przynosi ze sobą Gemini. Bowiem za jego sprawą Bard zmieni tożsamość.

REKLAMA

Bard to już nie Bard. Google chce byś żył w erze Gemini

Użytkownik serwisu X (dawnego Twittera) Dylan Roussel opublikował wpis, w którym opublikował on changelog - spis nadchodzących zmian, jakie czekają Barda 7 lutego w jego Kanadyjskiej wersji.

Spis zmian otwiera punkt o wymownej treści "Bard to teraz Gemini".

"Gemini to najlepszy sposób na uzyskanie bezpośredniego dostępu do Google Al. Wszystkie funkcje współpracy, które znasz i kochasz, nadal tu są i będą coraz lepsze w erze Gemini. Ulepszyliśmy również interfejs użytkownika, aby zmniejszyć wizualne zakłócenia, poprawić czytelność i uprościć nawigację.
Dążymy do zapewnienia wszystkim bezpośredniego dostępu do Google Al, a od tego tygodnia każdy użytkownik Gemini w obsługiwanych przez nas krajach i językach ma dostęp do najlepszej rodziny modeli Google Al. Aby lepiej odzwierciedlić to zobowiązanie, zmieniliśmy nazwę Barda na Gemini"

- czytamy w changelogu.

Zrzut ekranu potwierdza już wcześniej krążącą plotkę o zmianie nazwy Barda, na którą wskazywał kod źródłowy aplikacji Google Asystent, w którym wszystkie wzmianki Barda zostały zamienione na Gemini.

Oprócz zmiany nazwy, Google na liście zmian zawarło informację, że dostęp do "Gemini Advanced" będzie również dostępny od 7 lutego. Gemini Advanced to płatna subskrypcja chatbota Google, która rozszerza go kilka funkcji, w tym "rozszerzone możliwości multimodalne", lepszą obsługę tworzenia kodu aplikacji oraz "możliwość przesyłania i głębszej analizy plików, dokumentów, danych i nie tylko". A to wszystko za sprawą oddania subskrybentom Gemini Advanced dostępu do modelu Gemini Ultra, który według Google możliwościami przewyższa GPT-4.

Aczkolwiek mamy tu do czynienia z powtórką z zeszłorocznej rozrywki. Dedykowana aplikacja mobilna Gemini, która umożliwi korzystanie z chatbota bezpośrednio w telefonie, będzie dostępna jedynie "na wybranych urządzeniach" w Stanach Zjednoczonych i później globalnie, z wyłączeniem całego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Więcej na temat chatbota Google Bard (Gemini):

REKLAMA

Zdjęcie główne: ioda / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA