REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

To mogą być ostatnie tygodnie Asystenta Google. Wkrótce pojawi się coś innego

Premiera nowego Asystenta od Google'a okazuje się być bliższa, niż to wcześniej zakładaliśmy. Wideo wyciągnięte ze smartfonów Pixel zdradza nie tylko wygląd i funkcje asystenta z generatywną AI, ale także sugeruje możliwą datę udostępnienia go użytkownikom.

29.01.2024
8:33
To mogą być ostatnie tygodnie Asystenta Google. Wkrótce pojawi się coś innego
REKLAMA

Od zeszłego roku głośno mówiło się o planie naprawczym dla asystentów głosowych, w tym Asystenta Google, gdzie generatywna AI ma grać kluczową rolę i usunąć łatkę "głupiego" z asystentów. Jednak według plotek Google poszło o krok dalej i zamiast tworzyć Asystenta z Bardem, całkowicie pozbywa się marki na rzecz samego Barda.

Jak się okazuje, możemy przestać mówić o plotkach, bo dalsze losy Asystenta Google to fakt, a jego nową inkarnację będziemy mogli zobaczyć już za około dwa miesiące.

REKLAMA

Asystent Google w nowej odsłonie już wkrótce

28 stycznia użytkownik X (dawnego Twittera) Nail_Sadykov odnalazł film demonstracyjny w kodzie źródłowym aplikacji Pixel Tips - aplikacji w smartfonach Google Pixel, która służy jako samouczek obsługi urządzenia.

Na filmie widać, że Bard będzie mógł być wywoływany tak jak dotychczasowy asystent ("Hey Google" lub "Cześć Google"), a skrót do niego będzie znajdował się na liście aplikacji. Po jego wywołaniu użytkownik będzie miał do wyboru 3 czynności: wprowadzenie zapytania za pomocą klawiatury, wypowiedzenie zapytania głosem lub wstawienie obrazu i uzupełnienie go zapytaniem.

Co ważniejsze, pojawienie się filmu zdradza spodziewaną datę oddania użytkownikom Asystenta z Bardem. Wbrew poprzednim oczekiwaniom nie zbiegnie się ono z majowym Google I/O, a trafi do użytkowników podczas marcowego Pixel Feature Drop - cyklicznej aktualizacji smartfonów Google Pixel, która wzbogaca je o nowe funkcje, o czym wspomina Mishaal Rahman.

Ponadto, według Rahmana wyświetlanie się pokazowego wideo jest wyłączone na wszystkich urządzeniach Pixel, z wyjątkiem tych z procesorami Tensor. Oznaczałoby to, że nowego asystenta znajdziemy tylko na smartfonach Pixel 6a i nowszych, a pominięte zostaną m.in. smartfony Pixel Fold, Pixel Tablet oraz Pixel Watch.

Jednakże w każdym wypadku nadal jest to hipotetyczna data premiery dla Pixeli. Nadal nie wiadomo, jak i kiedy nowa inkarnacja Asystenta Google trafiłaby do użytkowników innych smartfonów z Androidem.

Więcej na temat asystenta głosowego Google:

REKLAMA

Zdjęcie główne: nikkimeel / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA