REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Gogole doda nowy kontakt w twoim telefonie. Porozmawiasz z nim?

Z chatbotem Bard od Google możemy porozmawiać na stronie internetowej, a wkrótce także z poziomu samych telefonów z systemem Android. I mowa tu nie tylko o głośnym rebrandingu Asystenta Google. Bowiem Bard zawita także do... domyślnej aplikacji do SMS-ów.

05.02.2024
9:43
Gogole doda nowy kontakt w twoim telefonie. Porozmawiasz z nim?
REKLAMA

Integracja Barda z domyślną aplikacją do SMSów w systemie Android - Wiadomościami Google to jedna z najgłośniej ogłaszanych integracji chatbota Google, jakie dotychczas zapowiedziano. Ale na ogłoszeniach i zapowiedziach się skończyło, bo od około 11 miesięcy nadal czekamy by Bard - oprócz wyszukiwarki, Asystenta, Google Workspace i Gmaila - wskoczył także do aplikacji do SMSów.

Choć na tę jeszcze poczekamy, to do sieci trafiły pierwsze zrzuty ekranu tego, jak mogłaby wyglądać owa integracja.

REKLAMA

Bard będzie obok SMSów z Biedronki i wiadomości od znajomych. Google pracuje nad integracją

Rąbka tajemnicy uchylił użytkownik serwisu X (dawnego Twittera) AssembleDebug, za sprawą wersji beta aplikacji Google Messages. Już dotychczas wiadomo było, iż Bard pojawiał się będzie jako kolejny czat (kontakt) na liście rozmów w aplikacji Wiadomości Google. Teraz AssembleDebug pokazał, że Bard będzie miał także swoją własną stronę z informacjami o kontakcie. Jak można się spodziewać, zawiera ona sporo informacji o tym, jak działa Bard i czym różni się od zwykłego kontaktu.

Użytkownicy są informowani o uzyskaniu dostępu przez Google do ich dokładnej lokalizacji, po czym mogą oni przeczytać opis generatywnej sztucznej inteligencji. Google zwraca również uwagę, że Bard "może czasami podawać niedokładne lub niewłaściwe informacje" i że jego odpowiedzi nie mogą być niezawodnie wykorzystywane "jako porady medyczne, prawne, finansowe lub inne profesjonalne porady".

Ponadto treści rozmów z Bardem będą przesyłane na serwery Google, a w przeciwieństwie do czatów RCS nie będą szyfrowane metodą end-to-end (E2EE). Jednak samo okienko rozmowy z Bardem będzie różnić się nieznacznie od konwersacji z innymi kontaktami, a największą zmianą będzie zastąpienie przycisku wysyłania wiadomości (strzałki) ikoną gwiazdek, która dodatkowo pojawiać się będzie w historii konwersacji, obok każdej wiadomości wygenerowanej przez Barda. Ponadto do Barda będzie można napisać z poziomu tworzenia nowej konwersacji i wybrania chatbota jako adresata.

Czy odkrycie kolejnych kart Barda w wersji beta Wiadomości Google oznacza, że chatbot trafi do niej już wkrótce? To akurat jest jedną wielką niewiadomą, gdyż od wielu tygodni w kodzie źródłowym aplikacji można odnaleźć pomniejsze znaki tego, że Google wciąż pracuje nad integracją Barda z aplikacją. Prawdopodobnie ponownie mamy do czynienia z jedną z wielu tego typu sytuacji i etykietką "to już wkrótce".

REKLAMA

Więcej na temat chatbota Bard:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA