REKLAMA

Bot napisze za ciebie wiadomość na Gmailu. Tak to będzie wyglądać

Google nie dawno zapowiedział, że aplikacje Gmail i Dokumenty Google w nieodległej przyszłości zyskają dostęp do czatbota, automatyzującego generowanie prostych treści. Już wiadomo, jak będzie działa chatbot w Gmailu.

23.03.2023 08.08
gmail
REKLAMA

Złośliwi powiedzą, że fałszywe życzenia zalewają nas mniej więcej od początków internetu i powstania witryn, które zbierały rymowanki na różne okazje, ale teraz proceder będzie łatwiejszy i teoretycznie bardziej oryginalny. A to dlatego, że maile będzie tworzyć sztuczna inteligencja. Zobaczcie, jak widzi to Google w Gmailu.

Czytaj także:
- To jest żart. Apple się obudził i wykorzysta sztuczną inteligencję w zabawny sposób
- Sięganie po GPT-4 jest jak chwytanie na oślep za nóż. Oni ukrywają przed nami kluczowe informacje

REKLAMA

Czatbot w Gmailu – tak to będzie działać

Serwis 9to5google.com pokazał, jak czatbot działa w testowej wersji poczty. Użytkownikom Gmaila podczas pisania wyskakuje komunikat "pomóż mi napisać". Po kliknięciu bot poprosi o polecenie, na jaki temat ma być szykowana wiadomość. Wystarczy wskazać: "napisz życzenia urodzinowe dla Ewy, która kończy 21 lat i lubi koty", a sztuczna inteligencja wyczaruje pasującą formułkę.

Gmail ma też dostać opcję dopracowania napisanej wiadomości. Sztuczna inteligencja poprawi więc to, co my stworzymy. Można się domyślać, że wygładzi styl, ale być może dorzuci też kilka ciekawostek, byśmy mogli zabłysnąć.

REKLAMA

Dokładnie tak samo ma być w Dokumentach. - Wygenerowaną wiadomość możecie następnie skrócić albo poprawić, żeby była bardziej żartobliwa lub poważna. Wystarczy do tego kilka kliknięć. - jak pisał Google w informacji prasowej.

zdjęcie główne: AP_FOOTAGE / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA