REKLAMA

Sztuczna inteligencja, która sama odpisuje na SMS-y. Google już to testuje

Duży Model Językowy Google’a już niedługo ma pomagać użytkownikom telefonów z Androidem w wysyłaniu wiadomości SMS i RCS. Aplikacja będzie podpowiadać możliwe odpowiedzi, a nawet… pisać wiersze.

06.05.2023 14.18
Alert RCB do gości z Ukrainy
REKLAMA

Aplikacja Google Wiadomości, dostępna w Sklepie Play dla użytkowników telefonów z Androidem, służy do wysyłania wiadomości SMS, MMS i RCS. Stanowi alternatywę dla tych osób, którym nie odpowiada wbudowany w telefon program do obsługi tego rodzaju wiadomości. Zresztą aplikacja jest na tyle udana, że wielu producentów urządzeń zdecydowało się porzucić swoją własną - i wykorzystać tę zapewnioną przez Google.

REKLAMA

Jak wynika z informacji opublikowanych przez 9to5Google, aplikacja ta już niedługo będzie wyposażona w dodatkowy, wykorzystujący generatywną sztuczną inteligencję moduł. Nazywa się on Magic Compose i, jak zapewne większość czytelników się już domyśla, służy do automatycznego generowania treści wiadomości.

Magic Compose w Google Wiadomości. Czyli SMS-y generowane automatycznie.

Z tego co udało się ustalić ze zrzutów ekranowych, nowa funkcja będzie mogła być wykorzystana do przeredagowania napisanej już wiadomości w innym tonie: na przykład bardziej oficjalnym, intymnym czy emocjonalnym. Może nawet przerobić daną wiadomość na wierszyk lub inną nietypową formę.

Google Wiadomości z Magic Compose (źródło: 9to5Google)
REKLAMA

Aplikacja może też zasugerować odpowiedź na podstawie analizy toku konwersacji. Funkcja ta jest przy tym opcjonalna i jeżeli użytkownika irytują podpowiedzi generowane przez SI, można całość mechanizmu wyłączyć w ustawieniach aplikacji. Funkcja wymaga stałej łączności z Internetem do działania, nie przetwarza danych lokalnie, na urządzeniu użytkownika.

Na dziś nie jest jasne, kiedy zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Google prawdopodobnie opowie o niej na przyszłotygodniowej konferencji I/O 2023. Niestety trudno na dziś przewidzieć, czy będzie dostępna dla użytkowników z Polski - czy też, podobnie jak Google Bard, jej dostępność będzie wysoce ograniczona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA