REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Już nie tylko laptopy. Zrobili gamingową hulajnogę. Kto się skusi?

Acer pokazał światu swoją nową hulajnogę elektryczną. Ale nie taką zwykłą, bo stworzoną z myślą o graczach. Będzie trzeba wyjść z domu, ale z takim sprzętem to żal nie pokazać się na mieście.

08.02.2024
19:34
Już nie tylko laptopy. Zrobili gamingową hulajnogę. Kto się skusi?
REKLAMA

Myśląc o hulajnogach elektrycznych, do głowy raczej przychodzą propozycje od Xiaomi lub Motus. Natomiast Acer, który jest znany przede wszystkim z laptopów (zarówno z Windowsem, jak iChromebooków), również od dłuższego czasu zajmuje się produkcją tego typu sprzętu i radzi sobie w tym segmencie naprawdę dobrze. Firma głównie oferuje bardziej przystępne cenowo opcje, ale co powiecie na taką, która jest sygnowana marką Predator? Wygląda genialnie.

REKLAMA

Acer Predator z własną hulajnogą elektryczną. Została stworzona dla graczy

Hulajnoga elektryczna Predator Extreme to coś, czego firma jeszcze nie miała. Nowy model mocno nawiązuje do dedykowanej dla graczy (i twórców treści) linii Predator, więc bez problemu możemy wysnuć wnioski, że jest to sprzęt stworzony dla entuzjastów gier wideo. Podobnie jak laptopy Predator, nowa hulajnoga wyróżnia się agresywnym, futurystycznym designem i konstrukcją.

Mimo że Predator Extreme przypomina ogromne, ciężkie hulajnogi z potężnymi akumulatorami, oferującymi zasięg na poziomie kilkudziesięciu kilometrów (a może nawet więcej), to jest to stosunkowo kompaktowy pojazd. Producent zaprojektował hulajnogę tak, aby była lekko przechylona do przodu, jednocześnie utrzymując nisko położony środek ciężkości. Dzięki takiej budowie hulajnoga ma sprawdzić się nie tylko w mieście, ale także przy bardziej górzystych terenach – na stromych wzgórzach czy wąskich szlakach.

Dodatkowo, producent twierdzi, że Predator Extreme może służyć do wykonywania różnych akrobacji, takich jak wheelie, skoki, skoki na krawężniki i inne. Bez problemu sprawdzi się też jako zwykły środek transportu, na przykład do pracy czy szkoły, ponieważ ma do dyspozycji trzy tryby prędkości – do 6 km/h, 15 km/h oraz 25 km/h.

(źródło: Acer)

Urządzenie ma na pokładzie wymienny akumulator litowo-jonowy 10,5 Ah/36 V, który pozwala na uzyskanie maksymalnego zasięgu do 35 km. Jak podkreśla producent, ładowanie też nie trwa długo, bo pełne uzupełnienie akumulatora to kwestia tylko czterech godzin.

Ile przyjdzie nam zapłacić za Acer Predator Extreme? No cóż, tanio nie jest, bo hulajnoga ma kosztować 5699 zł. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w 2 kwartale 2024 r. Szkoda, że nie ma więcej podświetlenia RGB, które jest ikoną sprzętu dla graczy.

Acer Predator to też typowo sprzęt dla graczy. Zrobił monitor 3D

Oprócz hulajnogi Predator Extreme, zdecydowanie najciekawszym sprzętem pokazanym w ramach tegorocznego Intel Extreme Masters jest nowy monitor do gier. Ale nie taki zwykły, bo jest to stereoskopowy wyświetlacz 3D Predator SpatialLabs View 27. Mamy tu do czynienia z 27-calowym ekranem pracującym w rozdzielczości 4K przy częstotliwości odświeżania 160 Hz.

(źródło: Acer)

Najciekawsza jest tu jednak funkcja 3D uzyskana za sprawą technologii SpatialLabs True Game. Oprócz niezłych parametrów technicznych sprzęt powinien zapewnić jeszcze większą imersję podczas rozgrywek. Nie można mu też odmówić ciekawego wyglądu, który w porównaniu do innych monitorów dla graczy prezentuje się dość niecodziennie za sprawą wstawek na dolnej krawędzi. Też nie będzie należał do tych najtańszych, bo ma kosztować aż 8799 zł.

REKLAMA

Więcej o hulajnogach elektrycznych (niekoniecznie dla graczy) przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA