REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowa hulajnoga Xiaomi wjeżdża na rynek. Lepszy zasięg i szybkie ładowanie

W sieci pojawiły się informacje o nowej hulajnodze elektrycznej Xiaomi. Mowa o Electric Scooter 4 Pro Plus, która jest jeszcze bardziej dopakowana niż model bez dopisku Plus.

31.01.2024
21:10
Nowa hulajnoga Xiaomi wjeżdża na rynek. Lepszy zasięg i szybkie ładowanie
REKLAMA

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro okazał się ciekawy modelem, który wielu osobom przypadł do gustu. Firma zamiast wypuszczać nową generację z małymi zmianami, postanowiła wprowadzić model Pro Plus, który nie dość, że jest mocniejszy, to jeszcze gwarantuje lepszy zasięg. Co jeszcze zmieniono i ulepszono?

REKLAMA

Xiaomi przygotowało nową hulajnogę elektryczną. Ma większy zasięg i moc

Dotychczasowy sztandarowy model producenta w postaci Scooter 4 Pro gwarantował ok. 55 km zasięgu oraz moc maksymalną rzędu 700 W. Scooter 4 Pro Plus natomiast jest w stanie zapewnić aż 60 km zasięgu, przy czym cechuje się mocą maksymalną na poziomie 960 W. Dzięki czemu hulajnoga powinna wytrzymać kilka dni bez podłączania do prądu oraz lepiej poradzi sobie z górkami – producent podaje tu, że maksymalny kąt jazdy pod górę to 20 stopni.

Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus ma trzy tryby jazdy: pieszy do 5-6 km/h, standard 5-20 km/h i sport do 25 km/h. Hulajnoga pozwala na obciążanie maksymalne 120 kg, ma na pokładzie 10-calowe koła oraz co ciekawe kierunkowskazy zintegrowane w kierownicę. W nowym modelu ulepszono funkcję automatycznego oświetlenie, więc jazda w nocy powinna być tu zdecydowanie bezpieczniejsza.

Producent na stronie produktu podaje, że hulajnoga oferuje bardzo szybkie ładowanie do 100 proc. w zaledwie 3 godziny, gdzie model bez dopisku Plus ładuje się w 9 godzin. Niemniej jednak, aby uzyskać taki czas… będzie trzeba dokupić dedykowany szybki zasilacz o mocy 210 W osobno. Ten, który jest w zestawie, gwarantuje ładowanie o mocy 70 W, więc bez dokupienia dodatkowej ładowarki będziemy mogli liczyć na 9-godzinny czas ładowania.

Obok zintegrowanego ekranu hulajnoga wspiera też aplikację Xiaomi Home, dzięki której można uzyskać dodatkowe informacje: przykładowo w jakim stanie jest akumulator i ile pozostaje nam zasięgu. Możemy też z jej poziomu zablokować silnik czy wykonać aktualizację oprogramowania sprzętowego. Całość ma masę 19,5 kg i jest wykonana z aluminium.

Kiedy premiera i jaka cena?

O hulajnodze Xiaomi Electric Scooter 4 Pro Plus dowiedzieliśmy się za sprawą portalu Notebook Check. Urządzenie jak na razie widnieje wyłącznie na globalnej stronie producenta i póki co nie trudno mówić tu o lokalnej dostępności. Patrząc na fakt, że Xiaomi Electric Scooter 4 Pro był dostępny w Polsce, możemy oczekiwać, że potężniejszy model również będzie dostępny w kraju nad Wisłą. Podstawowy model startował z ceny 3399 zł, więc oczekujemy nieco wyższej ceny.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Xiaomi przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA