REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wiemy kiedy zadebiutuje Xiaomi 14, pogromca smartfonowych potworów. Jest bliżej niż myślisz

Xiaomi 14 to jeden z najciekawszych smartfonów, który miał już swoją chińską premierę, ale nadal nie ma go na naszym kontynencie. Przypadkiem poznaliśmy datę jego premiery To bliżej niż myślisz.

27.12.2023
16:57
Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro
REKLAMA

Za chwilę rozpocznie się styczeń, a wraz z nim swoją premierę będzie miał przyszły król androidowego świata, czyli Samsung Galaxy S24 Ultra. To wokół niego skupiona jest uwaga mediów i z uwagi na jego premierę producenci innych telefonów nie planują pokazywania nowych urządzeń w styczniu. Wyjątkiem jest OnePlus, ale oni zawsze cechowali się niestandardowym podejściem. Podejrzewam, że to też wpłynęło na decyzję Xiaomi o tym kiedy pokazać swój najpotężniejszy smartfon. Wiemy już kiedy to się stanie.

REKLAMA

Xiaomi 14 zadebiutuje w Europie już w lutym

Stanie się to przy okazji targów Mobile World Congress, które odbędą się w Barcelonie w dniach od 26 do 29 lutego. Xiaomi ma jednak sprytny plan i swój smartfon zaprezentuje europejskiej publiczności dzień wcześniej, tj. 25 lutego. To dobra taktyka bo dzięki temu premiera nie zginie w gąszczu innych. A czy jest na co czekać?

Więcej o smartfonach Xiaomi przeczytacie w:

Xiaomi 14 napędza Snapdragon 8 Gen 3, czyli aktualnie najpotężniejszy procesor dostępny na rynku. Wyświetlacz to 6,3-calowy panel OLED LTPO o rozdzielczości 2670 x 1200 pikseli, jasnością 3000 nitów oraz częstotliwością odświeżania 120 Hz. Z tyłu znajdziemy trzy aparaty, nad którymi czuwała kultowa Leica. Wszystkie mają rozdzielczość 50 Mpx. Pojemność akumulatora wynosi 4610 mAh i obsługuje szybkie ładowanie z mocą do 90 W. To pierwszy smartfon producenta działający na nowym systemie HyperOS.

Osobną kwestią jest to czy Xiaomi pokaże tylko model 14, czy zdecyduje się również na premierę modelu 14 Pro, który jest jeszcze mocniejszy niż podstawowa wersja. Dowiemy się już w lutym.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA