REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

HyperOS niebawem w Polsce. Jeśli masz ten smartfon Xiaomi, to otrzymasz aktualizację

Xiaomi oficjalnie ujawniło pierwsze modele, które zostaną zaktualizowane do nowego systemu HyperOS w globalnych wydaniach urządzeń (czyli tych, które trafiają m.in. do Polski). Na liście jest kilka popularnych modeli Xiaomi, Redmi oraz POCO.

18.12.2023
14:18
HyperOS niebawem w Polsce. Jeśli masz ten smartfon Xiaomi, to otrzymasz aktualizację
REKLAMA

System operacyjny HyperOS od Xiaomi został ogłoszony już jakiś czas temu i o ile w Europie co najwyżej możemy o nim poczytać, to chińskie wersje smartfonów tego producenta już mają dostęp do najnowszego oprogramowania. Oczywiste było, że to Chiny jako pierwsze zyskają aktualizacje (tak samo jest przecież z premierami smartfonów Xiaomi). Natomiast już niebawem pierwsi użytkownicy telefonów tego producenta również w Polsce otrzymają możliwość wykonania uaktualnienia.

REKLAMA

Xiaomi HyperOS wleci na smartfony Polaków. Na te modele już niebawem

Oficjalne konto Xiaomi Hyper OS w serwisie X opublikowało dziś post, który ujawnia pierwsze modele z zaplanowaną aktualizacją do nowego systemu operacyjnego chińskiego giganta technologicznego. Są to telefony wydane globalnie w tym roku – mowa o Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 13T, Redmi Note 12 (najpewniej cała seria wraz z wariantami Pro i Pro+), Redmi Note 12S oraz tabletem Xiaomi Pad 6. Aktualizacja będzie wprowadzana już w pierwszym kwartale 2023 roku, a uaktualnienia będą serwowane partiami.

Nic dziwnego, że posiadacze najnowszych smartfonów producenta w pierwszej kolejności mogą liczyć na aktualizację oprogramowania. Dodatkowo oficjalny profil POCO na X zapowiedział, że system również trafi w pierwszej kolejności na POCO F5 w postaci aktualizacji OTA i chociaż nie ujawniono przedziału czasowego, to posiadacze również powinni się spodziewać aktualizacji w pierwszym kwartale 2024 tak jak wcześniej wymienione modele Xiaomi i Redmi.

To jednak nie oznacza, że reszta smartfonów (i tabletów) Xiaomi, Redmi, POCO nie może liczyć na uaktualnienie do HyperOS. Wręcz przeciwnie, tyle tylko, jak informuje producent, plany dotyczące aktualizacji innych modeli zostaną ujawnione w późniejszym czasie. Bazując na wcześniejszych przeciekach i doniesieniach lista jest naprawdę długa i tak naprawdę użytkownicy smartfonów serii Xiaomi 11 oraz Redmi Note 10 również powinni oczekiwać uaktualnienia.

HyperOS to oczywiście w dalszym ciągu Android 14 z autorską nakładką, która integruje rozwiązania chińskiego giganta technologicznego w taki sposób, aby wszystkie urządzenia działały ze sobą jeszcze lepiej. Użytkownicy globalnych wariantów smartfonów z tym systemem mogą liczyć na obecność usług Google Play oraz wszelkich rozwiązań dostarczanych przez Google.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Xiaomi przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA