REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Redmi Note 13 będzie jednym z najlepszych tańszych telefonów 2024 roku. Wiemy, kiedy trafi do Polski

Jest szansa, że Xiaomi niebawem wprowadzi do Polski swoje nowe smartfony. Producent podał datę globalnej premiery jednego z najlepszych średniaków z 2024 roku, czyli Redmi Note 13 Pro(+).

13.12.2023
14:30
smartfon xiaomi redmi note
REKLAMA

Seria Xiaomi Redmi Note 13 zadebiutowała w Chinach już we wrześniu tego roku, więc pierwsi użytkownicy mogą już się cieszyć nowym sprzętem od jakiegoś czasu. Natomiast zawsze jest tak, że sprzęt tego producenta dopiero po jakimś czasie debiutuje na rynku globalnym i u nas w Polsce. Nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ premiera to kwestia niespełna miesiąca – zaraz po nowym roku zostanie oficjalnie wprowadzony na rynek.

REKLAMA

Xiaomi Redmi Note 13 już w styczniu. Jest na co czekać

Wchodząc na indyjską stronę internetową Xiaomi możemy natknąć się na zakładkę wydarzenia premiery serii smartfonów Redmi Note 13. Widnieje tam data 4 stycznia 2024 roku, która jest równoznaczna z globalną premierą nowych średniopółkowców popularnego producenta. W tym samym dniu możemy oczekiwać również premiery w Polsce.

Oznacza to, że w ciągu trzech tygodni na rynek trafią jedne z najciekawszych tańszych urządzeń 2024 roku. Smartfony pod wieloma względami oferują wiele nowości – m.in. będą to pierwsze Redmi Note w historii z ekranowymi czytnikami linii papilarnych, a najwyższy model Redmi Note 13 Pro+ zyska standard wodoszczelności IP68 oraz zakrzywiony po bokach ekran AMOLED.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ i Redmi Note 13 powinny również zaoferować bardzo dobrą wydajność za sprawą procesorów MediaTek Dimensity 7200 Ultra (Pro+) oraz Snapdragona 7s Gen 2. Jeśli chodzi o energię, to oba urządzenia zapewniają baterię 5000 mAh, gdzie model Pro+ zaoferuje 120 W ładowanie, natomiast Pro 67 W uzupełnianie energii.

Pod względem fotograficznym również nie powinniśmy być zawiedzeni – szczególnie model Redmi Note 13 Pro+ pokaże tutaj pazur za sprawą głównego aparatu 200 Mpix, który ma oferować niemalże bezstratne zbliżenie 2-krotne i 4-krotne.

Raczej nie powinniśmy się spodziewać większych zmian w kwestii specyfikacji, natomiast w globalnych wariantach pomniejsze różnice mogą wystąpić. Najważniejsza będzie tu cena – to ona zdecyduje, czy seria Xiaomi Redmi Note 13 okaże się atrakcyjna. Osobiście oczekiwałbym bardzo podobnych kwot do tegorocznej serii Redmi Note 12.

Dla przypomnienia Redmi Note 12 Pro+ startował w kwocie 2299 zł, 12 Pro od 1899 zł, natomiast Redmi Note 12 5G w kwocie od 1599 zł. Zobaczymy już 4 stycznia.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA