REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Są nowe doniesienia o Samsungu Galaxy S24 Ultra. Nadchodzi coś wielkiego

Nowe informacje sugerują, że nadchodzący Samsung Galaxy S24 Ultra zyska znacznie lepszy zestaw aparatów niż wcześniej myślano. Jeśli to okaże się prawdą, to mamy świetną wiadomość dla tych, którzy planują w przyszłości sięgnąć po ten model.

13.12.2023
7:19
Są nowe doniesienia o Samsungu Galaxy S24 Ultra. Nadchodzi coś wielkiego
REKLAMA

Przecieki dotyczące Galaxy S24 Ultra pojawiają się od dłuższego czasu – ostatnio zobaczyliśmy nawet oficjalne zdjęcia sprzętu, które zgadzają się z wcześniejszymi wizualizacjami. Natomiast wyciek dotyczący rzekomego pogorszenia teleobiektywu, gdzie S24 Ultra miał zaoferować teleobiektyw o 5-krotnym zbliżeniu (S23 Ultra ma 10-krotne zbliżenie na teleobiektywie peryskopowym) nadal pozostaje niezweryfikowany. Nowe doniesienia koreańskiego portalu The Elec dementują te wiadomości.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 Ultra jednak z lepszym aparatem?

W nowym wycieku na temat specyfikacji Samsunga Galaxy S24 Ultra zamiast pogorszenia zestawu aparatów jest mowa o polepszeniu. Dla przypomnienia tegoroczny Galaxy S23 Ultra ma na pokładzie cztery moduły zaszyte na tylnym panelu: główny 200 Mpix, ultraszeroki 12 Mpix, teleobiektyw 3x 10 Mpix i teleobiektyw peryskopowy 10x 10 Mpix.

Galaxy S24 Ultra miał zaliczyć regres w kwestii tego ostatniego, natomiast jak się okazuje oba teleobiektywy mają stać się lepsze. Przeciek mówi, że obok podstawowego aparatu 200 Mpix oraz 12 Mpix szerokiego, urządzenie zostanie wyposażone w 50 Mpix teleobiektyw o 5-krotnym zbliżeniu oraz 10 Mpix teleobiektyw peryskopowy gwarantujący 10-krotne zbliżenie bezstratne.

To pierwszy raz, gdy przecieki wskazują taką konfigurację – wcześniej mieliśmy do czynienia z dwoma wersjami: zestawu teleobiektywów 10x i 3x oraz 5x i 3x, a tu na ok. miesiąc przed premierą pojawia się trzecia opcja. Są to doniesienia, które bazują na raporcie z Korei Południowe.

Gdyby taki ulepszony zestaw został faktycznie wprowadzony do Samsunga Galaxy S24 Ultra, to otrzymalibyśmy jeden z najlepszych fotograficznych smartfonów 2024 roku.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsung możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA