REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wypadnie Samsung Galaxy S24 Ultra na tle Galaxy S23 Ultra. Porównanie króla z następcą

Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od najważniejszej androidowej premiery 2024 roku, podczas której Samsung pokaże model Galaxy S24 Ultra. Do sieci trafiła już jego specyfikacja, ale po raz pierwszy mamy możliwość porównania ustępującego króla z przyszłym dziedzicem tronu króla androidowego świata.

07.12.2023
14:03
Tak wypadnie Samsung Galaxy S24 Ultra na tle Galaxy S23 Ultra. Porównanie króla z następcą
REKLAMA

Samsung zdecydowanie podkręca atmosferę przed przyszłoroczną premierą swojego najbardziej zaawansowanego telefonu w dziejach. Nowa wersja ma być przełomowa, bo ma pełnymi garściami czerpać z możliwości, jakie dają algorytmy sztucznej inteligencji. Mówi się nawet, że Samsung Galaxy S24 Ultra ma być pierwszym smartfonem napędzanym sztuczną inteligencją. Wiemy już, że żeby to osiągnąć Samsung użyje w topowym modelu procesora Snapdragon 8 Gen 3, którego wesprze 12 GB RAM, mniejszych wersji pamięciowych producent nie przewiduje.

REKLAMA

Reszta specyfikacji też ma być bardzo przyjemna. Ekran to AMOLED 2X LTPO o odświeżaniu do 120 Hz i rozdzielczości QHD+. Smartfon będzie występował z 256/512 GB i 1 TB pamięci na dane. Ważną informacją jest to, że Galaxy S24 będzie miał prawie dwukrotnie większą komorę parową niż Samsung Galaxy S23, co oznacza znacznie wydajniejsze chłodzenie.

Na tyle znajdą się cztery aparaty: główny 200 Mpix, ultraszeroki 12 Mpix, teleobiektyw o 3-krotnym zbliżeniu z matrycą 10 Mpix oraz 50-Mpix aparat z peryskopowym teleobiektywem o 5-krotnym zbliżeniu.

Poznaliśmy również wygląd urządzenia, ale najwięcej zmian widać, gdy smartfon zestawi się bezpośrednio z poprzednikiem. Na szczęście ktoś nie mógł się powstrzymać i już teraz opublikował zdjęcia porównawcze.

Więcej o Samsungu Galaxy S24 przeczytacie w:

Tak wygląda Samsung Galaxy S24 w porównaniu z poprzednikiem

Jeżeli zastanawialiście się jak różnice wyglądają w praktyce, to już nie musicie:

REKLAMA

WIdzimy, że nowy model jest węższy niż poprzednik. Ma również dłuższe przyciski funkcyjne. Głośnik stracił żeberkowanie, teraz będzie po prostu podłużnym otworem. Zmiany dosięgły również rysika, który zgodnie z nową modą straci obłe kształty na rzecz kanciastych. Autor wpisu tego nie zauważył, ale moją uwagę przykuły obiektywy w nowym modelu - wystają mocniej z obudowy.

Niewiele jest premier, na które czekam tak mocno, jak na flagowego Samsunga. Czuję w kościach, że się nie zawiodę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA