REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak wygląda Samsung Galaxy S24. Wyciekła też pełna specyfikacja

Do sieci wyciekły oficjalne zdjęcia smartfonów z serii Samsung Galaxy S24. Jest też pełna specyfikacja techniczna wszystkich trzech modeli.

01.12.2023
20:39
Tak wygląda Samsung Galaxy S24. Wyciekła też pełna specyfikacja
REKLAMA

Do premiery nowych sztandarowych smartfonów Samsunga pozostało jeszcze trochę czasu. Ich oficjalny debiut to kwestia dwóch miesięcy – według wcześniejszych doniesień ma być to koniec stycznia 2024. Mimo wszystko w ostatnich tygodniach pojawiło się dużo nieoficjalnych informacji dotyczących wyglądu i specyfikacji smartfonów, więc tak naprawdę na premierę mało kto będzie zaskoczony nowymi modelami. Szczególnie że teraz już wiemy tak naprawdę wszystko.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 z oficjalnymi zdjęciami. Płaskie ekrany, ładne kolorki

Oficjalne zdjęcia zostały opublikowane przez serwis Windows Report i ujawniają wszystkie trzy modele z najmocniejszym Samsungiem Galaxy S24 Ultra na czele. Fotografia pokazuje, że urządzenie będzie dostępne w czterech "tytanowych" wersjach kolorystycznych – czarnej, szarej, fioletowej i żółtej, a poprzednie doniesienia sugerują, że ten model zaoferuje obramowanie wykonane właśnie z tytanu (który trafił też do iPhoneów 15 Pro).

Wygląd urządzenia również pokrywa się ze wcześniejszymi renderami wykonanymi przez różnych informatorów oraz z ostatnimi zdjęciami smartfona, które jasno wskazywały na małe zmiany w wyglądzie. Oczywiście mamy tu praktycznie płaski ekran o cienkim obramowaniu i co ważne - na oficjalnych zdjęciach widać również znacznie mniejszą bródkę, czyli dolną część ramki ekranu, która w poprzednich Galaxy S Ultra nie należała do najmniejszych. Cała bryła Galaxy S24 Ultra będzie bardziej „kwadratowa”. Oczywiście temu modelowi nie zabraknie rysika S Pen.

W przypadku bardziej podstawowych Samsungów Galaxy S24 i Galaxy S24+ mamy zdjęcia tylko tyłu urządzeń, natomiast ich wygląd również zgadza się z wcześniejszymi nieoficjalnymi renderami. Raport potwierdza, że smartfony będą dostępne także w czterech wersjach kolorystycznych: żółtej, fioletowej, szarej i czarnej.

Jest też specyfikacja techniczna. Wszystkich trzech modeli

Specyfikacja techniczna Samsungów Galaxy S24 nie jest żadnym zaskoczeniem. Zacznijmy od Galaxy S24 Ultra, który na całym świecie będzie taki sam. Urządzenie zostanie wyposażone w duży, 6,8-calowy płaski wyświetlacz AMOLED 2X LTPO o odświeżaniu do 120 Hz i rozdzielczości QHD+. Za wydajność odpowie procesor Snapdragon 8 Gen 3 (także w Europie) ze wsparciem 12 GB pamięci operacyjnej i 256 GB, 512 GB lub 1 TB wbudowanej pamięci na dane – wersja z 8 GB RAM nie będzie dostępna.

Smartfon zaoferuje zestaw czterech aparatów z głównym modułem 200 Mpix, ultraszerokim 12 Mpix, teleobiektywem o 3-krotnym zbliżeniu z matrycą 10 Mpix oraz 50-Mpix aparatem z peryskopowym teleobiektywem o 5-krotnym zbliżeniu. Na froncie znajdzie się 12-Mpix aparat do selfie. Poza tym nie zabraknie dużego akumulatora 5000 mAh, ładowania 45 W, WiFi 7 oraz systemu chłodzenia z dużą komorą parową (1,9-krotnie większą niż w S23 Ultra).

Samsung Galaxy S24 i S24+ będą do siebie bardzo podobne, natomiast nie obędzie się bez większych różnic. Oba smartfony w Europie mają działać na Exynosie 2400, zaoferują zestaw trzech aparatów na tylnym panelu z 50-Mpix modułem głównym, 12-Mpix aparatem ultraszerokim i 10-Mpix teleobiektywem 3x oraz 12-Mpix aparatem do selfie i wideorozmów.

Różnice zauważymy przede wszystkim pod względem przekątnych ekranów – Galaxy S24 ma mieć 6,2-calowy panel AMOLED pracujący w rozdzielczości FullHD+ z 120-Hz odświeżaniem, natomiast Galaxy S24+ zaoferuje aż 6,7-calowy ekran o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu do 120 Hz. Większy ekran, większe wymiary to i pojemniejsza bateria – Galaxy S24 zostanie wyposażony w ogniwo 4000 mAh, S24+ zaś w akumulator o pojemności 4900 mAh. Ponadto Samsung Galaxy S24 będzie dostępny z minimalnie 8 GB RAM i 128 GB wbudowanej przestrzeni na dane, a Galaxy S24+ otrzyma co najmniej 12 GB RAM-u i 256 GB pamięci na pliki i system.

Wszystkie trzy modele zaoferują również 5G oraz szereg funkcji związanych ze sztuczną inteligencją. Premiera smartfonów odbędzie się najpewniej pod koniec stycznia 2024.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA