REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Funkcja z iPhone'ów Pro będzie dostępna w każdym iPhonie 16. Nawet w biedo wersji

Nowe informacje sugerują, że funkcja z tegorocznych iPhone'ów 15 Pro trafi również do przyszłorocznych podstawowych iPhone'ów 16. Jednocześnie jedno rozwiązanie, które smartfony Apple oferowały od wielu lat, pójdzie w odstawkę.

01.12.2023
17:13
iphone-15-pro-max-cena-czesci
REKLAMA

Tegoroczny podstawowy iPhone 15 bardziej zbliżył się do modelu Pro, ponieważ firma z Cupertino postanowiła porzucić stosowane od 2017 roku wcięcie w ekranie (tzw. notch) i zastąpić je dynamiczną wyspą wprowadzoną w iPhone 14 Pro. Oznacza to, że firma przerzuca niektóre funkcje z modeli Pro do podstawowych wariantów dopiero po roku. W przyszłorocznym modelu również tak będzie.

REKLAMA

Przycisk czynności w podstawowym iPhonie 16. Apple kończy z przełącznikiem głośności

W tegorocznych iPhone'ach 15 Pro i iPhone'ach 15 Pro Max poza nowym potężnym procesorem A17 Pro Apple nieco „zaktualizował” kwestię wykonania korpusu i wrzucił tytanowe ramki, a wraz z nimi nowy przycisk czynności (albo jak kto woli - akcji). Guzik zastępuje dotychczasowe przełączniki do wyciszania, które trafiały do smartfonów Apple od niepamiętnych czasów.

Nowy guzik jest jednak bardziej zaawansowany, ponieważ wsparty oprogramowaniem może służyć nie tylko do wyciszania urządzenia, ale także szeregu akcji takich jak włączenie latarki, aparatu, ułatwień dostępu i wielu innych. Natomiast w przyszłym roku to rozwiązanie zostanie jeszcze bardziej ulepszone. Według nieoficjalnych doniesień producent ma zastąpić przycisk mechaniczny pojemnościowym, który ma działać podobnie do przycisku home z Touch ID w iPhone’ach 8.

iphone-14-plus-kontra-14-13-pro-max-apple
Przełącznik głośności w starszych iPhone 14 i iPhone 14 Plus

Przycisk czynności w serii iPhone 16 ma mieć na pokładzie m.in. czujnik nacisku. Co jednak bardziej ekscytujące, to fakt, że przycisk ten ma trafić także do podstawowych iPhone'ów 16 w „biedo wersji”, a nie tylko do bardziej zaawansowanego iPhone Pro. Jak donosi portal MacRumors, wczesne prototypy modelu bez dopisku Pro również miały na pokładzie taki przycisk, więc oczekujemy, że może trafić do finalnej wersji, która będzie sprzedawana na całym świecie.

Z dodatkowych danych wynika również, że Apple eksperymentowało z rozmiarem przycisku czynności oraz z kwestią wymogu większego nacisku, aby wykonać określoną akcję. Trafienie guzika czynności do podstawowych iPhone 16 jest wielce prawdopodobne. Wystarczy spojrzeć na to, że dynamiczna wyspa została zastosowana w podstawowym modelu dopiero po roku od implementacji rozwiązania w modelach Pro.

iPhone 15 Pro z przyciskiem czynności

Funkcja co ciekawe według wcześniejszych doniesień ma zostać wprowadzona do nowej generacji tańszego iPhone’a SE 4, którego premiera powinna się odbyć dopiero w 2025 roku, czyli po debiucie serii iPhone 16.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Apple przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA