REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oto najlepsze aplikacje i gry roku 2023 na iPhone'y, iPady i komputery Mac. Użytkownicy zadecydowali

Jak co roku, Apple po raz kolejny ogłosił najlepsze aplikacje, które w tym roku zachwyciły użytkowników jego. Gra roku na iPhone prawdopodobnie nie zaskoczy wielu, jednak po zeszłorocznym sukcesie GoodNotes, zwycięzca tytułu "Najlepszej aplikacji na iPada 2023" może dziwić.

30.11.2023
8:21
Oto najlepsze aplikacje i gry roku 2023 na iPhone'y, iPady i komputery Mac. Użytkownicy zadecydowali
REKLAMA

Przełom listopada i grudnia to czas podsumowań. Jeżeli zobaczyłeś już swoje Spotify Wrapped, zapoznałeś się z tegoroczną listą najlepszych aplikacji na Androida, to pora na kolejne podsumowanie. Bowiem Apple - tak jak w roku ubiegłym - przygotował podsumowanie najlepszych aplikacji w sklepie App Store.

REKLAMA

Aplikacja 2023 roku na iPhone: AllTrails od AllTrails, Inc.

AllTrails to aplikacja pomagająca w planowaniu tras do biegania i spacerów. Oprócz typowej mapy z instrukcjami i możliwością śledzenia informacji o treningu AllTrails oferuje także pomoc w dostosowaniu trasy do wymogów użytkownika (przyjazna dla spacerowiczów z psami, przyjazna dla osób na wózkach inwalidzkich itd.).

Aplikacja roku na iPada: Prêt-à-Makeup od Prêt-à-Template

Jak opisują twórcy aplikacji, Prêt-à-Makeup to "cyfrowy notatnik" przedstawiający kontury twarzy, w którym użytkownicy mogą według własnego upodobania bawić się makijażem i testować różne kombinacje kosmetyków.

Aplikacja roku na Maca: Photomator od UAB Pixelmator Team

Photomator to aplikacja do poprawiania i retuszu fotografii, w której także znajdziemy narzędzia AI. Jak nieskromnie piszą twórcy aplikacji w App Store, "mówiąc najprościej, Photomatorma wszystko, czego potrzebujesz, aby każda fotografia była jak najlepsza". Pomimo, że aplikacja Photomator wygrała w kategorii "aplikacja roku na Maca", dostępna jest ona także na iPhone i iPada.

Aplikacja roku na Apple TV: MUBI od MUBI, Inc.

MUBI to platforma streamingowa, która oferuje tylko i wyłącznie filmy (w przeciwieństwie do Amazon Prime czy Netflixa, gdzie znajdziemy także seriale).

Aplikacja roku na Apple Watch: SmartGym od Mateus Abras

SmartGym to aplikacja pozwalająca na wyświetlanie szczegółowych informacji o treningu oraz planowania kolejnych, w tym rutyn. Aplikacja współpracuje z całym ekosystemem Apple, wykorzystując większe ekrany iPhone, iPada i/lub Maca do bardziej zaawansowanych funkcji oraz Siri do kontroli aplikacji gdy twoje ręce są zajęte.

Gra roku na iPhone: Honkai: Star Rail od COGNOSPHERE PTE. LTD.

Jeżeli jesteś entuzjastą gier mobilnych i/lub anime, nie trzeba ci przedstawiać Honkai: Star Rail. Jeżeli nie jesteś, to w dużym skrócie: Honkai: Star Rail to gra od twórców hitowej gry Genshin Impact. Honkai: Star Rail bazowana jest na uniwersum innej gry mobilnej - Honkai Impact 3rd z elementami rozgrywki Genshin Impact. Jednak w przeciwieństwie do Genshin Impact, Honkai: Star Rail posiada rozgrywkę turową toczącą się w zamkniętym świecie.

Gra roku na iPada: Lost in Play od Snapbreak Games.

Lost in Play to gra przygodowa z podgatunku puzzle adventure, w której gracz wciela się w rodzeństwo - brata i siostrę, próbując odnaleźć drogę do domu w magicznym świecie.

Gra roku na Maca: Lies of P od NEOWIZ.

Lies of P to gra z gatunku Soulslike - podgatunku przygodowych gier akcji, inspirowanego serią gier Dark Souls, który koncentruje się na walkach z bossami i powolnej, przemyślanej walce z długimi animacjami, których nie można anulować. Fabuła gry jest luźno inspirowana powieścią "Pinokio" autorstwa Carlo Collodi.

Gra roku Apple Arcade: Hello Kitty Island Adventure od Sunblink

Hello Kitty Island Adventure to gra z gatunku life-sim, w której gracz - wraz z innymi postaciami z uniwersum Sanrio - trafia do opuszczonego parku rozrywki Big Adventures Park. Gracz wraz z innymi postaciami prowadzi codzienne życie bawiąc się, gotując czy grając w mini gry.

Zwycięzcy pod względem wpływu na kulturę

Oprócz aplikacji i gier, które w mijającym roku podbiły serca użytkowników sprzętu Apple, redaktorzy sklepu App Store wybrali pięć aplikacji i gier, które - w myśl zasad konkursu Cultural Impact - mają niezwykły "potencjał do wprowadzania pozytywnych zmian". Oprócz nominowania zwycięzców redaktorzy krótko uzasadnili swój wybór.

Pok Pok od Pok Pok

"Zaprojektowany z myślą o integracji, Pok Pok to cyfrowy pokój zabaw dla dzieci, oferujący uniwersalną przestrzeń dla przedszkolaków ze wszystkich środowisk i umiejętności do zabawy, odkrywania i postrzegania świata jako jednego."

Proloquo od AssistiveWare

"Proloquo od AssistiveWare, pioniera w dziedzinie aplikacji ułatwiających dostęp od ponad dekady, tworzy narzędzia do komunikacji wspomagającej i alternatywnej (AAC), które pomagają światu komunikować się na nowe sposoby."

Too Good To Go od Too Good To Go

"Too Good to Go pozwala użytkownikom zminimalizować marnotrawstwo żywności, łącząc ich z restauracjami i sklepami, które mają nadwyżkę niesprzedanej żywności po przystępnej cenie."

Unpacking od Humble Bundle

"Unpacking łączy medytacyjne łamigłówki, aby stworzyć kojący duszę triumf wokół znanych doświadczeń zmian i połączeń."

Finding Hannah od Fein Games GmbH

REKLAMA

"Finding Hannah to kolorowa gra z ukrytymi obiektami, która odkrywa moc uzdrawiania i samopoznania."

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA