REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

OnePlus 12 to obecnie najszybszy smartfon świata. Nawet nie miał premiery

Wszystko wskazuje na to, że mamy nowy najpotężniejszy smartfon świata. Choć urządzenie nie miało jeszcze swojej premiery, już zaskakuje swoimi możliwościami. Mowa o OnePlus 12.

30.11.2023
18:15
smartfon
REKLAMA

Jak tegoroczne smartfony działają na procesorze Snapdragon 8 Gen 2, czyli sztandarowej procesorowej propozycji Qualcomma na 2023 rok, to niektóre urządzenia typu Xiaomi 14 (14 Pro) oferują już Snapdragona 8 Gen 3. Czip jest jeszcze szybszy niż jego poprzednik i jak się okazuje może kolejny raz sprawić, że bazujący na nim smartfon stanie się najszybszym urządzeniem tego typu na świecie.

REKLAMA

OnePlus 12 najszybszym smartfonem na świecie. Wskazują na to testy AnTuTu

AnTuTu to popularna platforma do badania wydajności smartfonów, która wykorzystuje kilka cech urządzenia, aby określić jego wydajność w postaci wyniku wyrażonego w punktach. Mowa o wydajności CPU (procesora), GPU (układu graficznego), pamięci i systemu operacyjnego. Jak wynika ze zrzutu ekranu podanego przez chińskiego informatora Digital Chat Station z Weibo OnePlus 12 osiągnął wynik ponad 2,3 miliona punktów. To najwyższy wynik uzyskany w teście AnTuTu jak dotąd, więc śmiało można nazwać go najpotężniejszym smartfonem na świecie.

Użytkownik Weibo podaje, że taki wynik został osiągnięty m.in. dzięki potężnej komorze parowej zastosowanej przez producenta w tym modelu, która ma mieć powierzchnię aż 9140 mm², utrzymując gorącego Snapdragona 8 Gen 3 w ryzach przy bardzo niskich temperaturach, które są kluczowe w kwestii możliwości uzyskania jak najwyższej wydajności.

Ponadto wcześniej pracownik chińskiego oddziału OnePlusa twierdził, że firma podjęła liczne współprace z twórcami gier i producentami czipów, aby uzyskać zoptymalizowaną wydajność w grach dla modelu OnePlus 12. Wydaje się zatem, że urządzenie ma szansę zostać jednym z lepszych urządzeń dla graczy, jednocześnie nie będąc smartfonem typowo gamingowym – takim jak przykładowo Asus ROG Phone.

Jeśli chodzi o pozostałe specyfikacje, wcześniej do internetu trafiły doniesienia, sugerujące że nadchodzący OnePlus ma posiadać rekordowo jasny wyświetlacz produkcji BOE oferujący maksymalną jasność rzędu 4500 nitów. To bardzo dużo patrząc na to, że na przykład iPhone 15 Pro Max oferuje "tylko" 2000 nitów maksymalnej jasności. Oczywiście są to dane uzyskiwane w specjalistycznych warunkach dostosowanych do uzyskiwania takich wyników. W praktyce, czyli podczas standardowego użytkowania, ekrany smartfonów osiągają znacznie, ale to znacznie niższe wyniki, rzędu kilkuset nitów. Niemniej jednak tego rodzaju panele zapewniają komfortowe korzystanie na zewnątrz nawet przy mocnym słońcu.

Wyświetlacz OnePlus 12 ma też oferować specjalny czip P1 Display, który ma jeszcze lepiej kontrolować parametry typu jakość, jasność i pobór energii oraz funkcję, która niweluje problemy z wariującym wyświetlaczem w deszczu.

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

Premiera w Chinach to kwestia kilku dni. Globalnie dwóch miesięcy

REKLAMA

OnePlus 12 ma zadebiutować w Chinach już w następny wtorek 5 grudnia. Globalna premiera nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, natomiast plotki wskazują na 23 stycznia 2024. Plotki nie są bezpodstawne, ponieważ na oficjalnej witrynie OnePlusa jest mowa o możliwości wygrania nadchodzącego modelu – kampania trwa już od kilka dni i jej regulamin potwierdza, że potrwa aż do końca stycznia, co pokrywa się z datą 23 stycznia.

Polscy użytkownicy też mogą się zapisać do akcji "subskrybuj, aby wygrać". Tak naprawdę to jedyny warunek konkursu z możliwością wygrania OnePlus 12 – wystarczy się zapisać do newslettera firmy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA