REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi 14 Ultra dostanie potężny zestaw fotograficzny. Szykuje się coś wyjątkowego

Nowe informacje sugerują, że Xiaomi planuje wypuścić fotograficzne monstrum. Będzie nim Xiaomi 14 Ultra, czyli najmocniejszy przedstawiciel sztandarowych smartfonów obecnej generacji chińskiego giganta technologicznego.

29.11.2023
19:20
smartfon
REKLAMA

Stosunkowo niedawno miały swoją premierę smartfony Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro, które okazały się pierwszymi urządzeniami pracującymi na sztandarowym procesorze Snapdragon 8 Gen 3. Urządzenia zadebiutowały jak na razie tylko w Chinach, lecz ich globalne pojawienie to kwestia najbliższych miesięcy. Seria jak co roku otrzyma trzeciego, najmocniejszego reprezentanta z dopiskiem Ultra. Który będzie istną bestią fotograficzną, zresztą jak jego bezpośredni poprzednik.

REKLAMA

Xiaomi 14 Ultra z potężnym zestawem fotograficznym. Nie obędzie się bez zmian

W sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji nadchodzącego Xiaomi 14 Ultra, który będzie stanowił uzupełnienie przyszłorocznej sztandarowej serii chińskiego giganta technologicznego.  Zaufany informator z Chin o pseudonimie Digital Chat Station na Weibo podzielił się specyfikacją nienazwanego w przecieku smartfona. Natomiast wielu ekspertów uważa, że chodzi o Xiaomi 14 Ultra.

Jeśli dane się sprawdzą to będzie oznaczało, że urządzenie zyska poczwórny zestaw aparatów każdy bazujący na 50-Mpix matrycach. Główny moduł ma oferować zupełnie jak poprzednik (Xiaomi 13 Ultra) zmienną przysłonę w zakresie f/1.6 do f/4.0 (zeszłoroczny model oferował zakres wyboru dwóch poziomów f/1.9 lub f/4.0), która sprawiłaby, że główny aparat byłby bardziej wszechstronny w wielu aspektach.

Warto zaznaczyć, że Xiaomi 14 Pro już oferuje zmienną przysłonę obiektywu głównego w zakresie f/1.42 – f/4.0 z wieloma poziomami regulacji. Gdyby tego było mało, seria Xiaomi 14 ma na pokładzie obiektywy Leica Summilux, które mają radzić sobie znacznie lepiej od obiektywów Leica Summicron znanych m.in. z Xiaomi 13, więc takiej technologii powinniśmy się spodziewać w Xiaomi 14 Ultra. Innymi słowy – aparat główny modelu 14 Ultra ma szansę stać się jednym z najlepszych na rynku. Znacznie lepszym niż Xiaomi 13 Ultra.

Nowy najwyższy model poza głównym aparatem zapewni trzy dodatkowe moduły – ultraszeroki kąt 0,5x, teleobiektyw 3,2x oraz teleobiektyw peryskopowy o 5-krotnym zbliżeniu optycznym.

Tak naprawdę to wszystko, co zostało potwierdzone przez informatora, natomiast w kwestii specyfikacji technicznej urządzenia możemy jeszcze liczyć na Snapdragona 8 Gen 3 oraz obecność nowego systemu operacyjnego Xiaomi HyperOS na pokładzie – te cechy są dostępne już w Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Pro. Na razie musimy poczekać na ich debiut.

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA