REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Te telefony Samsunga mają już najnowszego Androida. Wśród nich hit sprzedażowy

Mam dobre wiadomości dla posiadaczy zeszłorocznego hitu Samsunga, czyli Galaxy A53 5G. Smartfon w Polsce zaczyna dostawać aktualizację do najnowszego systemu operacyjnego Android 14 z nakładką One UI 6. Składany Galaxy Z Fold 5 również. 

28.11.2023
14:33
galaxy a53 5g cena galaxy a33 5g
REKLAMA

Początkowo aktualizację do najnowszego Androida 14 mogli oczekiwać posiadacze serii Samsung Galaxy S23, w późniejszym czasie koreański producent wypuścił uaktualnienie na zeszłoroczne Galaxy S22, a także tegoroczne średniopółkowce - m.in. Galaxy A54.

Teraz przychodzi czas na kolejne ważne smartfony, które w naszym kraju w dalszym ciągu są niezłymi wyborami.

REKLAMA

Samsung Galaxy A53 z Androidem 14 i One UI 6. Warto sprawdzić ustawienia

Jak wynika z doniesień kilku użytkowników z Facebookowej grupy Samsung Polska, pierwsi wybrani dostają już aktualizację do One UI 6.0 na bazie Androida 14 na Samsungach Galaxy A53. Potwierdziło to zrzutami ekranu kilku użytkowników - jeden z nich posiada smartfon z regularnej sprzedaży, drugi natomiast od operatora T-Mobile - jest też potwierdzony przypadek smartfona od sieci Orange.

Co jest niemałym zaskoczeniem - najczęściej aktualizacje w pierwszej kolejności dostają smartfony z wolnego rynku, a dopiero jakiś czas później modele od operatorów.

(źródło: grupa Samsung Polska na Facebooku)

Tutaj mamy jednoczesne pojawienie się uaktualnienia w wersjach z wolnego rynku i operatorów, chociaż w komentarzach również są osoby, które w dalszym ciągu nie dostały aktualizacji, co jest oczywiste. Pod koniec ubiegłego tygodnia pierwsi posiadacze Galaxy A54 w Polsce zaczęli dostawać możliwość pobrania nowej wersji natomiast w wielu przypadkach aktualizacja w dalszym ciągu nie nadeszła, albo została udostępniona dopiero dzisiaj (co wynika z doniesień użytkowników Facebooka).

Jeśli pojawiła wam się aktualizacja do Androida 14 na Samsungu Galaxy A53, to będziecie musieli pobrać ok. 2,4 GB paczkę i poza nowym wydaniem nakładki zyskacie również poprawki bezpieczeństwa datowane na 1 listopada 2023, czyli naprawdę świeże.

Samsung Galaxy S21 oraz Galaxy Z Fold 5 z One UI 6

Ponadto są doniesienia, że posiadacze Samsung Galaxy Z Fold 5 w Polsce również otrzymują aktualizację do nowej wersji systemu operacyjnego sygnowanego zielonym ludzikiem. W ich przypadku uaktualnienie będzie ważyło nieco więcej, bo ok. 3 GB. Czytelnik Spider's Web podesłał informacje, że Samsung Galaxy S21 również otrzymał aktualizację do One UI 6 z Androidem 14.

Jak widać coraz więcej modeli smartfonów koreańskiego giganta technologicznego może liczyć na najnowszy system. Warto sprawdzać ustawienia, jeśli mamy jedno z tych urządzeń.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsung możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA