REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Bolt wprowadza subskrypcje na hulajnogi. Można sporo oszczędzić

Bolt ogłosił wprowadzenie subskrypcji na hulajnogi i rowery i zaoferował karnety, które pozwalają zaoszczędzić sporo, gdy będziecie bardzo często korzystać z tych środków transportu.

05.10.2023
13:13
Bolt wprowadza subskrypcje na hulajnogi. Można sporo oszczędzić
REKLAMA

Do tej pory nie mieliśmy zbyt wielu opcji taniego korzystania z hulajnóg Bolt. Teraz sytuacja uległa zmianie, ponieważ platforma wprowadza karnety. Rozwiązanie działa dość prosto - i każdy będzie mógł je sprawdzić w swoim mieście.

REKLAMA

Karnet Bolt, czyli subskrypcja na hulajnogę

Nowa usługa, nosząca nazwę karnet, pozwala użytkownikom korzystać z hulajnóg i rowerów Bolt przez określony czas - jak na bilecie czasowym np. w autobusie. Dostępne są trzy rodzaje karnetów: tygodniowy, miesięczny i miesięczny Pro. 

W ramach karnetu, użytkownicy mają nielimitowany dostęp do odblokowań hulajnóg i rowerów oraz określoną liczbę minut jazdy, które są uwzględnione w cenie karnetu.

Bolt obecnie oferuje jego trzy wersje:

  • Karnet tygodniowy (25-30 minut jazdy na tydzień): 16-18 zł
  • Karnet miesięczny (105-130 minut jazdy na miesiąc): 62-71 zł
  • Karnet miesięczny Pro (210-255 minut jazdy na miesiąc): 118-135 zł

Dlaczego nie ma jednej ceny, a są widełki? O tym zaraz. A gdzie będziecie mogli zakupić ów karnet? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w aplikacji Bolt. W menu po lewej stronie aplikacji znajdziecie opcję "Karnety na hulajnogi i rowery", gdzie możecie łatwo zakupić wybrany przez was karnet.

Więcej o Boicie (nie tylko o hulajnogach!) przeczytajcie na Spider's Web:

Warto pamiętać, że karnet obowiązuje tylko w mieście, w którym został zakupiony. Nie można zakupić karnetu np. w Krakowie i jeździć na nim w Toruniu. Tylko jeden karnet może być aktywny jednocześnie, a jakikolwiek pozostały czas na karnecie wygasa wraz z końcem jego ważności.

Jeśli codziennie pokonujecie krótkie trasy do pracy lub szkoły przy użyciu hulajnóg Bolt lub korzystacie z nich kilka razy dziennie, to na pewno zaoszczędzicie na opłatach za odblokowanie, które mogą wynosić nawet 2,70 zł za jedno odblokowanie.

Ceny zależą od lokalizacji

Warto zauważyć, że ceny subskrypcji mogą się różnić w zależności od miasta, w którym mieszkacie. Przykładowo, karnet tygodniowy w Warszawie oferuje 30 minut jazdy, podczas gdy w Tarnowie dostajecie jedynie 25 minut. Ponadto, jego cena różni się między miastami. W Warszawie wynosi 16 zł, a w Tarnowie trzeba zapłacić za niego aż 18 zł.

REKLAMA

Zaskoczeni? Idąc dalej, karnet miesięczny też kosztuje w mniejszym mieście więcej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA