REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung wypuszcza aktualizację dla popularnych smartfonów. Sprawdziliśmy nowości

Jeden z najpopularniejszych modeli telefonów sprzedawanych przez Samsunga doczekał się aktualizacji. Choć Android 13 z nakładką OneUI 5.0 dla modeli zapowiadany był na grudzień bieżącego roku, Samsung się pospieszył, wydając aktualizację jeszcze w listopadzie. Na jakie nowości mogą liczyć właściciele modeli Galaxy A52 5G i A52s 5G?

30.11.2022
17:04
Samsung Galaxy M14 w przeciekach. Co wiemy o budżetowym smartfonie?
REKLAMA

W czerwcu bieżącego roku Samsung zapowiedział aktualizację do Androida 13 i nakładki One UI 5.0. Aktualizacja obejmuje wszystkie smartfony i tablety Samsunga wydane w ciągu ostatnich trzech lat. Aktualizacja dla urządzeń koreańskiego producenta długo wyczekiwana przez użytkowników - nie tylko za sprawą nowych funkcji, ale również dlatego, że deweloperzy Samsunga postawili na poprawienie wydajności wszystkich aktualizowanych urządzeń.

REKLAMA

Pod koniec października Samsung oficjalnie zapowiedział harmonogram aktualizacji, w myśl którego w listopadzie aktualizację miały otrzymać wszystkie modele Flip i Fold, Galaxy S21, S20, A53, A33 oraz Tab 7 i 8. Aktualizacja średniopółkowych gwiazd Samsunga - Galaxy A52 i A52s była planowo zapowiedziana na grudzień bieżącego roku, jednak Samsung zaskoczył użytkowników, wydając aktualizację do Androida i One UI 5 w nocy 29 listopada.

Android 13 i One UI 5.0 dla A52 5G i A52s 5G

Aktualizacje dla Samsunga Galaxy A52 i A52s do Androida 13 i One UI 5.0 pojawiły się w oficjalnym kanale dystrybucji w nocy 29 listopada. Oba modele oryginalnie zostały wydane z Androidem 11 i nakładką One UI 3.0 i zostały zaktualizowane do Androida 12 z nakładką One UI 4.0 w kwietniu bieżącego roku.

Oprócz aktualizacji oprogramowania i nakładki systemowej, urządzenia Samsunga otrzymują także aktualizację zabezpieczeń. Warto zaznaczyć, że właśnie wydana aktualizacja dotyczy modeli A52 5G i A52s 5G. Modele 4G otrzymały aktualizację już w zeszłym tygodniu.

Aktualizacja dla Samsunga Galaxy A52 i A52s - co nowego?

Aktualizacja do Androida 13 i One UI 5.0 przynosi wiele nowych zmian. Spośród tych zauważalnych gołym okiem wymienić można choćby wygląd suwaków głośności, powiadomień na ekranie blokady i panelu powiadomień czy fakt, że od teraz One UI dostosowuje kolor ikon do motywu nie tylko dla domyślnych aplikacji Samsunga, ale także dla innych aplikacji posiadających odpowiednio zaprojektowane ikony, m.in. WhatsApp, YouTube, Spotify czy Google Maps. Widocznie poprawiona została również płynność animacji.

 class="wp-image-3026001" width="338" height="750"

Udoskonalony wygląd to nie jedyna nowość w najnowszej aktualizacji. Posiadacze Samsungów Galaxy A52 i A52s mogą się cieszyć kilkoma przydatnymi funkcjami wprowadzonymi wraz z One UI 5.0.

Po aktualizacji użytkownicy A52 i A52s mogą dodawać znak wodny do zdjęć, a ponadto aplikacja Aparatu umożliwia modyfikacje wyglądu i treści znaku wodnego. Ustawienia zyskały dedykowaną sekcję dla podłączonych urządzeń, z kolei Zrzuty Ekranu uzyskały funkcję inteligentnej analizy tekstu, dzięki której możliwym jest skopiowanie tekstu ze zrzutu ekranu.

 class="wp-image-3025977"

Dla większości użytkowników niuansem będzie funkcja inteligentnego Wi-Fi. Kilkukrotne dotknięcie w opcję "Intelligent Wi-Fi" otworzy ustawienia deweloperskie, z których użytkownik będzie mógł uzyskać zaawansowane informacje nt. sieci Wi-Fi. Ponadto Intelligent Wi-Fi udostępnia inteligentną, wizualną mapę pokazującą bieżące informacje o pobliskich sieciach Wi-Fi. Niestety, interfejs Intelligent Wi-Fi nie został przetłumaczony na język polski.

 class="wp-image-3025989"

Fani dostosowywania telefonu do własnych potrzeb docenią, że wraz z One UI 5.0 użytkownicy dostają możliwość tworzenia stosu widżetów. Przy przeniesieniu jednego widżetu na drugi, pierwszy z nich nie zostanie przesunięty, a utworzy on inteligentny stos, który można przesuwać bez zmiany ekranu. Nowe wydanie One UI 5.0 pozwala również na dostosowywanie widżetów na ekranie blokady oraz przechodzenie do owych ustawień bezpośrednio z ekranu blokady po jego dłuższym przytrzymaniu.

Jak zaktualizować Samsunga Galaxy A52 i A52s do Androida 13?

Aktualizacja dla Samsunga Galaxy A52 i A52s do systemu Android 13 i nakładki OneUI 5 jest już dostępna w Polsce. Jeżeli nie otrzymałeś powiadomienia o dostępnej aktualizacji, przejdź do Ustawień, a następnie do sekcji Aktualizacja Oprogramowania. Następnie dotknij Pobierz i zainstaluj.

REKLAMA
 class="wp-image-3026010" width="338" height="750"

Aktualizacja może potrwać kilka minut, a po zakończeniu pobierania wymagane będzie uruchomienie ponowne telefonu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA