REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung stawia na personalizację Androida 13

Samsung zaprezentował odświeżoną wersję swojej nakładki na Androida 13. Wśród nowości w One UI 5 znalazły się dodatkowe opcje personalizacji interfejsu.

07.08.2022
14:00
android 13 samsung one ui 5
REKLAMA

Producent smartfonów z Korei rozpoczął testy nowej wersji systemu operacyjnego na urządzenia z rodziny Galaxy. Dzięki temu Android 13 z One UI 5 nie mają już przed nami niemal żadnych tajemnic. Samsung stawia w tym roku na personalizację interfejsu, ale na szczęście zmiany w nakładce na mobilny system operacyjny Google'a nie ograniczają się do nowych kolorków.

REKLAMA

Czytaj też:

Android 13 z One UI 5 na smartfonach Samsunga - co nowego?

Android 13 jest obecnie w fazie testów beta, do których dołączył Samsung. Koreańska firma umożliwiła sprawdzenie kolejnej wersji oprogramowania od Google'a wraz z autorską nakładką One UI 5 posiadaczom smartfonów z rodziny Galaxy S22. Na pierwszy ogień poszli klienci z Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, ale Polacy są następni w kolejce (obok mieszkańców Chin i Wielkiej Brytanii).

Jedną z najważniejszych nowości z Androida 13 w wydaniu Samsunga są opcje personalizacji ekranu głównego. Urządzenia z rodziny Galaxy będą mogły same wybierać zestaw kolorów używanych w interfejsie telefonu na podstawie kolorystyki wybranej przez użytkownika tapety. Dzięki temu interfejs One UI 5 ma szansę być ciekawszy i bardziej dopasowany do oczekiwań użytkownika.

Oprócz tego Samsung w swojej nakładce wprowadził nowe opcje nakładania na siebie widżetów. Działa to podobnie jak w konkurencyjnym iOS-ie: użytkownik może położyć jeden widżet na drugim, a potem się między nimi przełączać przesunięciem palca. Jest jeden warunek: widżety muszą być tej samej wielkości i muszą zajmować więcej niż 2 pola na siatce ekranu głównego.

Jakie inne nowości dodaje One UI 5 na Androida 13?

Samsung podkreśla w opisie zmiany w Androidzie 13 możliwość blokowania powiadomień z wybranych aplikacji. Do tego dochodzi opcja zmiany języka wybranego programu niezależnie od języka systemu operacyjnego. Do tego doszły zmiany w menu ustawiania dźwięki i wibracji, a także nowe funkcje dostępności dla osób niepełnosprawnych (lupa, odczytywanie tekstu z ekranu itp.).

REKLAMA

Ciekawie zapowiadają się również nowe funkcje aparatu. W ramach interfejsu trybów Pro i Pro Video będą wyświetlały się porady dotyczące robienia zdjęć i rejestrowania filmów z ich użyciem. Do tego na zdjęcia można nakładać automatycznie znaki wodne. Samsung w One UI 5 zaszył też nowe funkcje multitaskingu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA