REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ruszają beta testy Androida 13 na smartfonach Samsung Galaxy. Polska na liście uprzywilejowanych krajów

Android z One UI 5.0 to bazujący na Androidzie 13 system operacyjny dla telefonów i tabletów Samsung Galaxy. Już niedługo pierwsi ochotnicy będą mogli pomóc Samsungowi w szukaniu usterek i niedoróbek przed premierą tego oprogramowania. W puli testerów użytkownicy z Polski.

05.08.2022
20:45
Samsung Galaxy Flip 4 - lista życzeń
REKLAMA

Dziś ruszył program beta-testów najnowszego Androida z One UI, który trafi do objętych obsługą techniczną urządzeń Samsung Galaxy, a także do tych planowanych na przyszłość. Samsung z jakiegoś względu zdecydował się ograniczyć beta-testy geograficznie. Trudno stwierdzić dlaczego, ale dziś do tego programu przystąpić mogą tylko użytkownicy z Niemiec.

REKLAMA

Czytaj też:

Niemcy nie będą jednak jedynym krajem. W nieodległej przyszłości (dokładna data nie jest znana) do testów systemu będą mogli zgłaszać się również ochotnicy z Chin, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i z Polski. Do programu beta-testów będzie można przystąpić z poziomu aplikacji Samsung Members. Tym samym użytkownicy zyskują wcześniejszy dostęp do nowego oprogramowania - ale należy pamiętać, że potencjalnie wadliwego i mogącego jeszcze sprawiać problemy.

Android z One UI 5.0. Beta testy Android 13 na Samsung Galaxy w Polsce.

Niestety, osoby nastawiające się na rewolucję w ich telefonach i tabletach Galaxy w związku z premierą nowego systemu mogą czuć się rozczarowane. Zmian jest relatywnie mało i skupiają się na drobnych (choć często ważnych) usprawnieniach do istniejących już funkcji.

REKLAMA

Te zwracające najwięcej uwagi to szersze możliwości dostosowania kolorystyki interfejsu telefonu pod swoje preferencje, możliwość układania widżetów w stosy, szybszy dostęp do ustawień powiadomień aplikacji i znacząco usprawnione menu do zarządzania nimi, możliwość ustawiania różnych wersji językowych dla różnych aplikacji, możliwość kopiowania tekstu z fotografii, nowe gesty do przełączania się między aplikacjami i umieszczania dwóch aplikacji obok siebie na ekranie i multum innych drobiazgów.

Na dziś nie wiadomo, kiedy Android z One UI 5.0 trafi do zwykłych telefonów i tabletów Galaxy, w produkcyjnej wersji. Prawdopodobnie tuż po premierze Androida 13 od Google, która jest zaplanowana na jesień bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA