REKLAMA

Polacy kochają telefony kosztujące 1000 zł. Dwa takie pokazał Huawei

Huawei nova Y70 oraz nova Y90 mają być telefonami wręcz śmiesznie tanimi, a zarazem oferującymi wszystko, co najważniejsze, w odpowiedniej jakości. Tańszy model można kupić nawet za 900 zł.

07.07.2022 10.17
Huawei nova Y70 i Y90 w Polsce. Znamy ceny telefonów
REKLAMA

Tak tanio i okazyjnie jeszcze nie było. Nowiutkie telefony Huawei nova Y dostępne są nie tylko w bardzo dobrych cenach - 900 zł za model Y70 i 1100 zł za model Y90 - to na dodatek, jeżeli ktoś zaufa temu producentowi i zdecyduje się na zakup w przedsprzedaży, otrzyma w prezencie opaskę fitnessową Huawei band 7 o wartości 250 zł. Ale czy same telefony są czegoś warte?

REKLAMA

Czytaj też:

Huawei nova Y70 i Y90 w Polsce. Znamy ceny. Co potrafią oba telefony?

Oba telefony oferują szerokie wyświetlacze o bardzo wąskich ramkach i pojemne akumulatory z funkcją szybkiego ładowania z mocą 22,5 W (Huawei SuperCharge). Model Y70 zawiera ogniwo i pojemności aż 6000 mAh z obsługą ładowania z mocą 22,5 W, zaś Y90 oferuje akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania z mocą 40 W.

W obu telefonach przekątna wyświetlacza wynosi 6,75 cala, oba też zawierają niewielkie wcięcia na przedni aparat. Ekran oferuje przy tym różne tryby pracy, w tym tryb nocny i ten przeznaczony do czytania e-booków. Model Y90 oferuje odświeżanie z częstotliwością 90 Hz i digitizer próbkujący interfejs dotykowy z częstotliwością aż 270 Hz. Gracze powinni być zachwyceni.

 class="wp-image-2249139"
Huawei Nova Y

Huawei nova Y70 wyposażony został w potrójny aparat z matrycą 48 MPix z przysłoną f/1.8, obiektywem szerokokątnym 120° współpracującym z matrycą o rozdzielczości 5 MPix oraz dodatkowym aparatem wspomagającym wykrycie głębi. Aparat dodatkowy działa w połączeniu z nowoopracowanym algorytmem bokeh. Przedni aparat to z kolei matryca 8 MPix i dodatkowo efekt bokeh, upiększenia oraz HDR.

Huawei nova Y90 jest wyposażony w główny 50 MPix. Jest on uzupełniony o czujnik głębi oraz 2 MPix aparat makro. Przedni aparat w tym modelu wykorzystuje matrycę 8 MPix. Również i tu zdjęcia mogą być poddawane zaawansowanej obróbce SI, by zwiększyć ich atrakcyjność.

REKLAMA

Oba telefony zawierają umieszczony w przycisku zasilania czytnik linii papilarnych. Oba też pracują pod kontrolą systemu operacyjnego EMUI 12 z usługami Huawei Mobile Services, w tym z grami i aplikacjami z Huawei AppGallery.

Huawei nova Y70 zawiera 4 GB RAM i 128 GB pamięci masowej, którą można zwiększyć poprzez gniazdo kart microSD. Telefon obsługuje też radio FM. Będzie dostępny w wersji białej, niebieskiej i matowoczarnej. Nova Y90 wyposażony jest w 128 GB pamięci masowej i 6 GB RAM i będzie w sprzedaży w czarnej, zielonej i błękitnych wersji. Przedsprzedaż potrwa do 24 lipca. Po tym czasie do telefonów nie będzie już dodawana opaska.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA