REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Android 13 na smartfony Samsunga trafi już w lipcu. I to od razu z One UI 5.0

Android 13 ma trafić na smartfony marki Samsung wcześniej, niż podejrzewano. W pierwszej kolejności system zostanie udostępniony w wersji beta i to od razu z nakładką One UI 5.0. Premiery możemy spodziewać się już w lipcu.

08.04.2022
12:17
Android 13 z One UI 5.0 ma trafić na telefony Samsunga w lipcu
REKLAMA

Jeszcze wiele tygodni minie, zanim Android 13 zadebiutuje oficjalnie w pełnej wersji, ale już teraz pojawiają się pierwsze informacje na temat dostępności nowego systemu Google'a na sprzętach marki Samsung. Na start zostanie on udostępniony w wersji beta, a telefony Google Pixel powinny otrzymać do niej dostęp już w maju zaraz po konferencji Google I/O.

REKLAMA

A co ze smartfonami innych firm, w tym Samsunga? Wedle najnowszych doniesień Android 13, który jest dostępny już w wersji testowej, trafi na sprzęty partnerów niedługo po udostępnieniu go na smartfonach Google Pixel. Posiadacze wybranych urządzeń od największego producenta telefonów na świecie mogą spodziewać się możliwości pobrania nowej wersji już w lipcu 2022 r.

Android 13 i One UI 5.0 od Samsunga

Jak podaje SamMobile, nowa wersja systemu operacyjnego Google'a to nie jedyne, na co mogą liczyć posiadacze telefonów koreańskiej marki. Wraz z Androidem 13 mają otrzymać od razu dostęp do One UI 5.0, czyli tzw. nakładki Samsunga. Tego typu modyfikacje wprowadzają nowe i często bardzo przydatne funkcje, których próżno szukać w tej "gołej" wersji zielonego robota.

REKLAMA

Program beta pozwalający przetestować posiadaczom telefonów marki Samsung system Android 13 oraz nakładkę One UI 5.0 ma ruszyć już w lipcu, czyli niecały miesiąc po oficjalnej premierze nowego systemu. Premiery stabilnej wersji możemy spodziewać się na jesieni i trafi ona najpewniej w pierwszej kolejności na te topowe smartfony z linii Galaxy S22 z dystrybucji koreańskiej.

Dla porównania w zeszłym roku Samsung ruszył z testami Androida 12 i One UI 4.0 dopiero we wrześniu, a i tak firmie udało się przygotować nowe oprogramowanie dla wybranych modeli telefonów już po 41 dniach od udostępnienia nowego systemu na telefonach marki Google Pixel. Tym razem jest szansa na to, by to okienko skrócić oraz objąć programem aktualizacji większą liczbę sprzętów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA