REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowe pakiety PS Plus już w Polsce. Ile muszą dopłacić dotychczasowi abonenci?

Nowe PS Plus już tu jest. Sony uaktualniło konta graczy z PS Plus do PS Plus Essential. Pojawiła się też wreszcie opcja przejścia na wyższe abonamenty PS Plus Extra i PS Plus Premium za dopłatą dla obecnych abonentów.

23.06.2022
14:03
ps plus essential extra premium w polsce cena aktualizacja lista gier
REKLAMA

Już dzisiaj zadebiutowało oficjalnie nowe PS Plus w trzech odsłonach. Posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą wykupić abonamenty PS Plus Essential, PS Plus Extra i PS Plus Premium, a Sony rozpoczęło już konwersję kont i znamy przelicznik stosowany przy przejściu na wyższy abonament. Co trzeba wiedzieć o nowościach?

REKLAMA

PlayStation Plus to opcjonalny abonament dla posiadaczy konsol PS4 i PS5

W jego ramach od lat mieliśmy możliwość rozgrywki multiplayer, przechowywania zapisów gry w chmurze, darmowe gry co miesiąc i inne bonusy takie jak zniżki oraz VOD dostępny wyłącznie w Polsce. Subskrypcję czekają jednak zmiany, które upodobnią ją nieco do konkurencyjnego Xbox Game Passa. Już dziś rano pojawiły się jednak trzy wersje PS Plusa.

Czytaj też:

Sony poinformowało wczoraj na swojej stronie internetowej, że firma rozpoczęła proces łączenia PlayStation Plus i niedostępnej do tej pory w Polsce usługi PlayStation Now oraz migrowania klientów na nowy abonament. Akcja ma się zakończyć planowo już dziś, czyli 23 czerwca 2022 r. Dzięki temu do końca dnia wszyscy klienci mają mieć możliwość wybrania jednego z trzech pakietów.

Co trzeba wiedzieć o nowych pakietach PS Plus?

Dotychczasowi abonenci PS Plus zostaną automatycznie zmigrowani do pakietu PS Plus Essential. Bonusy, na jakie możemy liczyć, są w nim identyczne, jak do tej pory: stany zapisu synchronizowane z chmurą, możliwość grania po sieci, darmowe gry raz w miesiącu, zniżki i dostęp do VOD. Z perspektywy osób, które nie są zainteresowane nowymi pakietami, nic się nie zmienia - łącznie z ceną i czasem trwania subskrypcji.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku pakietów PS Plus Extra i PS Plus Premium. W tym pierwszym przypadku gracze mogą liczyć na kolekcję dodatkowych gier na PS4 i PS5 do pobrania (zarówno od Sony, jak i od partnerów), a ich pełną listę można sprawdzić tutaj. Drugi z wyższych abonamentów dorzuca do tego klasyki ze starszych konsol wraz z opcją uruchamiania ich z chmury w usłudze bazującej na PlayStation Now.

Osoby, które nie mają aktywnej subskrypcji, za dostęp do PS Plus Essential będą musiały zapłacić 37 zł miesięcznie, 100 zł kwartalnie lub 240 zł rocznie. PS Plus Extra wyceniono z kolei 58 zł miesięcznie, 165 zł kwartalnie i 400 zł rocznie. Za dostęp do najwyższego pakietu, czyli PS Plus Premium, trzeba będzie zapłacić 70 zł miesięcznie, 200 zł kwartalnie lub 480 zł rocznie.

Aktaulizacja (23.06, 14:03): Nowe pakiety już są dostępne i doszła właśnie opcja zmiany pakietu za dopłatą na wyższy. W moim przypadku pozostały mi 74 dni subskrypcji PS Plus Essential i mogę zaktualizować swój pakiet do PS Plus Extra za 32,88 zł lub do PS Plus Premium za 49,32 zł. Więcej o tych trzech nowych abonamentach Sony na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5 przeczytasz w osobnym materiale.

Przelicznik dni przy zmianie pakietu PS Plus na wyższy

REKLAMA

Klienci, którzy zostaną zmigrowani do PS Plus Essential, będą mogli wybrać jeden z wyższych abonamentów. Jak podaje gry-online.pl, Sony przeliczy dni do końca subskrypcji (co będzie działać zapewne przy kartach przedpłaconych wystawionych na starego PS Plusa, jeśli ktoś takie ma).

Z miesiąca subskrypcji PS Plus (Essential) po zmianie zrobi się 20 dni PS Plus Extra i 17 dni PS Plus Premium, podczas gdy kwartał dostępu zmieni się na 58 dni PS Plus Extra i 45 dni PS Plus Premium. Roczna subskrypcja z kolei przełoży się na 219 dni PS Plus Extra i 183 dni PS Plus Premium.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA