REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Jest cena nowych abonamentów PS Plus w Polsce. Ile zapłacimy za dostęp do 400 gier na konsoli PlayStation?

Sony Interactive Entertainment Polska opublikowało właśnie oficjalny cennik nowych programów PS Plus dla terytorium naszego kraju. Posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 wybiorą jedną z trzech wersji subskrypcji, w zależności od swoich preferencji i grubości portfela.

26.04.2022
16:35
PS Plus PlayStation Plus
REKLAMA

Na konsolach PlayStation zachodzi gigantyczna zmiana. Znany od wielu lat abonament PS Plus już niebawem ulegnie gruntownej przebudowie. Subskrypcja umożliwiająca posiadaczom konsol rozgrywkę online, przechowywanie zapisów w chmurze oraz pobieranie co miesiąc kilku gier bez dodatkowych kosztów zostanie rozbita na trzy poziomy. Każdy oferuje inne benefity oraz wiąże się z innymi opłatami za miesiąc, kwartał oraz rok korzystania z usługi:

REKLAMA

PlayStation Plus Essential - dotychczasowy abonament PlayStation Plus z trzema grami co miesiąc, możliwością grania online, zniżkami oraz chmurą na stany zapisu pozostaje w ofercie Sony, przemianowany na PlayStation Plus Essential. Bazowa oferta abonamentowa Plusa pozostaje bez zmian zarówno jeśli chodzi o cenę, jak również pakiet benefitów.

PlayStation Plus Extra - oferuje dokładnie te same elementy co doskonale znany graczom Essential, dodając do tego katalog 400 natywnych gier z PS4 oraz PS5, możliwych do pobrania, zainstalowania i uruchomienia bezpośrednio na konsoli. Bez żadnej chmury, bez streamingu i bez PS Now.

Niestety, Sony wciąż nie opublikowało pełnego katalogu 400 gier PS Plus Extra. Japończycy wspominają o "sprzedażowych hitach PlayStation", oficjalnie wymieniając takie produkcje jak:

 • Death Stranding
 • God of War
 • Marvel's Spider-Man
 • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
 • Mortal Kombat 11
 • Returnal

PlayStation Plus Premium - najwyższy stopień abonamentu to benefity z dwóch poprzednich poziomów, plus dostęp do 340 dodatkowych starszych gier, z czego duża część jest uruchamiana w technologii streamingu obrazu przez Internet. Za pośrednictwem chmury posiadacze Premium zagrają w klasyki z pierwszego PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 oraz PlayStation Portable. Zabrakło Vity.

PlayStation Plus (PS4 and PS5) - maj 2022

Nareszcie poznaliśmy oficjalne ceny nowego PS Plus dla Polski, w złotówkach.

Oferta jest już możliwa do zobaczenia na oficjalnej stronie Sony Interactive Entertainment dla polskiego rynku. Z informacji umieszczonych na witrynie wynika, że cennik PlayStation dla polskiego rynku prezentuje się następująco:

PlayStation Plus Essential

Wzbogać swoje wrażenia z PlayStation o podstawowe funkcje, takie jak dostęp do wieloosobowej gry online, możliwość pobrania co miesiąc dwóch gier na PS4 i jednej gry na PS5, wyjątkowe zniżki i inne atrakcje.

 • Cena za 1 miesiąc: 37,00 zł
 • Cena za 3 miesiące: 100,00 zł
 • Cena za 12 miesięcy: 240,00 zł

PlayStation Plus Extra

Korzystaj ze wszystkich zalet PlayStation Plus Essential i odkrywaj świat niesamowitych gier dzięki Katalogowi gier, w którym znajdziesz setki tytułów do pobrania na PS4 i PS5.

 • Cena za 1 miesiąc: 58,00 zł
 • Cena za 3 miesiące: 165,00 zł
 • Cena za 12 miesięcy: 400,00 zł

PlayStation Plus Premium

Korzystaj ze wszystkich zalet pozostałych planów, ograniczonych czasowo wersji próbnych gier, klasycznych gier PlayStation z katalogu klasyki i transmisji strumieniowej w chmurze, aby grać w setki tytułów z każdego katalogu, nie czekając na pobranie.

 • Cena za 1 miesiąc: 70,00 zł
 • Cena za 3 miesiące: 200,00 zł
 • Cena za 12 miesięcy: 480,00 zł
 class="wp-image-2151810"

Płacę 58 zł i mam dostęp do 400 gier z PlayStation 4 i PlayStation 5, w tym hitów Sony? Wchodzę w to.

Środkowy poziom PS Plus Extra wydaje się rewelacyjną ofertą dla wszystkich tych, którzy są świeżo po zakupie konsoli PlayStation. Niezależnie czy nabyłem PS4 lub PS5, płacę niecałe 60 złotych i mogę zagrać w niemal każdy flagowy hit Sony dostępny na mojej platformie, od God of Wara, przez The Last of Us, kończąc na Spider-Manie. Bardzo mi się to podoba. PS Plus Extra wyrasta na świetne rozwiązanie na początek przygody z konsolą Sony.

Raczej nie zdecyduję się natomiast na najdroższy wariant abonamentu. To świetna wiadomość, że Sony uruchomi swoje usługi streamingowe oparte na infrastrukturze PS Now w Polsce, ale strumieniowanie obrazu to wciąż nie to samo co natywna rozgrywka. Katalog starszych gier z poprzednich PlayStation nie jest w stanie przekonać mnie do płacenia 70 złotych miesięcznie.

REKLAMA

Za to z chęcią zobaczyłbym w ofercie Sony jeszcze tańszy, jeszcze bardziej podstawowy wariant PS Plusa. Taki bez kilku darmowych gier co miesiąc oraz bez rabatów w PS Store. Absolutne minimum, umożliwiające wyłącznie rozgrywkę online oraz przechowywanie zapisów w chmurze. Gdyby taki program kosztował 20-25 złotych, bez cienia wątpliwości wybrałbym go zamiast PS Plus Essential. Nie zależy mi bowiem na darmowych produkcjach co miesiąc, za to niemal codziennie gram online ze znajomymi na PS5.

Nowe poziomy abonamentu PlayStation Plus zostaną uruchomione w Polsce już 22 czerwca 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA