REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Dobry wujek Sony łaskawy dla Polaków. Streaming gier PlayStation również u nas - znamy datę

Xbox Cloud Gaming, Stadia i GeForce Now doczekają się mocnej konkurencji. PlayStation oficjalnie potwierdziło, że usługa PS Plus Premium będzie dostępna również w Polsce, ze wszystkimi związanymi z nią korzyściami.

22.04.2022
19:11
PS Plus Premium w Polsce
REKLAMA

W Polsce mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale PlayStation od dawna ma już swój odpowiednik usług Xbox Game Pass i Xbox Cloud Gaming. To niedostępna w tym kraju usługa PlayStation Now, zapewniająca za opłatę abonamentową dostęp do wybranej puli gier, którą można streamować lub grać lokalnie.

REKLAMA

Czytaj też:

PlayStation Now jako marka jest jednak zamykane. Zamiast tego Sony znacząco poszerzy korzyści, jakie zapewnia PlayStation Plus. Nowa wersja usługi dostępna będzie w kilku różniących się od siebie ceną odmianach. Te droższe zapewniać będą dostęp do gier w streamingu. Do tej pory podejrzewano, że odmiany PS+ zawierające streaming nie będą dostępne w Polsce lub będą w niej z tej funkcji okrojone. Wręcz przeciwnie.

PlayStation Plus Premium w Polsce, wraz ze streamingiem z chmury. Już za nieco ponad dwa miesiące.

REKLAMA

PlayStation Plus Premium zostanie uruchomione w Polsce 22 czerwca. Dostępne będzie w kwocie 17 euro miesięcznie, 50 euro kwartalnie lub 120 euro rocznie. Zapewni dwie wybrane przez PlayStation gry w prezencie miesięcznie, rabaty na wybrane gry, możliwość przechowywania zapisywanych stanów gier w chmurze, możliwość gry wieloosobowej, dostęp do katalogu 400 pobieralnych gier na PS4 i PS5, gier na PS3 w ramach streamingu oraz gier na PSX, PS2 i PSP w wersji pobieralnej bądź streamingu oraz wersje próbne gier.

Oprócz tego uruchomione zostanie PlayStation Plus Extra (14 euro miesięcznie, 40 euro kwartalnie, 100 euro rocznie) bez streamingu, dostępu do gier z generacji starszej niż PS4 i próbnych wersji gier. Bieżące PlayStation Plus zostanie zachowane w niezmienionej formie w cenie 9 euro miesięcznie, 25 euro kwartalnie lub 60 euro rocznie - bez dostępu do katalogu gier.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA